20:54

0

U igri je nova medalja!

20210822mmSrbija15 - Copyright MN Press

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Svetskog prvenstva pobedom nad selekcijom Poljske nakon preokreta 3:2 (12:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:12). Rival u meču za medalju biće selekcija Sjedinjenih Američkih Država, a taj duel igraće se u sredu.

Nakon egala u uvodnim poenima, prvog seta, Srbija je prva stigla do dva poena prednosti. Uzvratile su na identičan način Poljakinje, a iako je naš tim ponovo stigao do prednosti, usledile su i tri greške u nizu, pa je Poljska stigla do prednosti u setovima, 25:21.

Probudio je loš finiš srpske odbojkašice, koje su preko Jovane Stevanović stigle do prednosti od 3:0. Brankica Mihajlović je zablistala i sjajnom odbranom podigla Srbiju, pa je ubrzo na demaforu pisalo 11:7 za naš tim. Nestvarnu igru u drugom setu na viši nivo podigla je i odbrana Bojane Drče, a poenima Jovane Stevanović i Tijane Bošković, Srbija je vodila sa 21:14.

Međutim, umesto mirnog finiša, usledila je neizvesnost, prišle su Poljakinje na 22:20, a onda je Tijana Bošković preuzela odgovornost, za izjednačenje po setovima, 25:21.

U trećoj deonici se igralo u serijama. Početnu prednost je imala Poljska, a  potom je Srbija uzvratila i ubrzo se odmakla na četiri poena prednosti. Međutim, usledile su greške naših odbojkašica, pa je sredinom seta na snazi bila rezultatska klackalica, 13:13. A onda je stigla i nova serija ekipe Danijela Santarelija, za 22:18 i Srbija je bila nadomak osvajanja seta, 25:19.

Dobro je ušla Srbije i u četvrti set, čvrsto rešena da okonča bitku za polufinale. Poenima Tijane Bošković, Srpkinje su vodile 4:2, ali Poljakinje nisu ispuštale rezultatski egal sve do sredine seta, kada je novi smeč Boškovićeve doneo prednost, 12:8. Ipak, ni tada nije bilo gotovo, vratila se Poljska još jednom na -1, kada je usledila nova serija sa druge strane mreže i Srbija je vodila sa 17:12. Stigle su izabranice selektora Santarelija i do 20:16,  potom i do 23:21, ali je na kraju ovaj set otišao na razliku, a Poljakinje su slavile sa 26:24 i uvele meč u peti set.

Odlučujući set krenuo je neizvesno. Igralo se poen za poenom sve do 7:7, kada su Poljakinje vezale dva poena, ali je Srbija stigla na 10:10. Usledila je nova klackalica, a u finišu je Tijana Bošković bila odlična, 16:14!