A sad adio! Beogradom je odzvanjala pesma legendarnih delfina, šestorice veličanstvenih! (FOTO, VIDEO)

20:32

0

Sve je organizovano u okviru turnira u Beogradu

Vaterpolo04 - Copyright Tanjug/VLADIMIR SPORCIC/bg

Legendarni vaterpolisti, njih šestorica, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Duško i Gojko Pijetlović, Milan Aleksić i Stefan Mitrović oprostili su se od reprezentacije Srbije. "Delfini" koji su u prebogatim karijerama osvojili sve što se osvojiti može odigrali su nekoliko minuta u poslednjoj četvrtini utakmice između nacionalnih timova Srbije i Italije.

Rezultat je u ovom meču bio u drugom planu, ali je bio 9:9.

Sve je počelo kada su na video bimu na bazenu "Milan Gale Muškatirović" pušteni golovi iz finala Olimpijskih igara u Tokiju.

Zatim je miks dubl u sinhronom plivanju, Jelena Kontić i Ivan Martinović izveo tačku i uneo loptu na utakmicu.

Tanjug/VLADIMIR SPORCIC/bg

Kao što je rečeno, u bazen su ušli u poslednjoj deonici, kada je rezultat bio 8:9. Filipović je postigao gol za 9:9, potom su Italijani izjednačili i sudije su četiri minuta pre isteka vremena "odsvirale kraj".

A onda je usledio i zvanični oproštaj.

Prvo, "A sad adio".

A onda i "Bože pravde"

Inače, ovaj meč samo je deo turnira na kojem učestvuju Srbija, Hrvatska, Francuska i Iitalija. U nedelju u 19 igrače Italija i Francuska, u 21 će se sastati Srbija i Hrvatska. Poslednjeg dana turnira u 10 časova odmeriće snage Hrvatska i Italija a u 12 će igrati Srbija i Francuska.

Utakmicu sa Italijanima su uživo gledali najbolji srpski teniser Novak Đoković, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Božidar Maljković i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.