Srbija ne pamti ovako ubedljiv poraz: Ajkule nadigrale podmlađeni sastav delfina

22.07.2022

17:09

0

Savić je morao da menja sastav samo nekoliko sati pre puta

Dejan Savić - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije u prvom kolu završnog turnira Svetske lige poraženi su od Crne Gore sa 16:8.

Sutra već sledi novi duel, od 16 sati izlaze na megdan Španiji, dok je okršaj sa Australijom u nedelju.

Bolje je Crna Gora otvorila susret u Strazburu i već nakon pet minuta igre stigli do prednosti od 3:1. Vratila se naša ekipa na 3:3, a tim rezultatom je i okončan prvi kvartal, kada je usledio potpuni sunovrat.

Tešanović je spustio rampu na golu ajkula, te je našoj ekipi, koja je bila i vidno umorna, podsetimo u Francusku su stigli nešto pre početka utakmice, te su gotovo iz aviona završili u bazen, predstavljao veliki problem. Razigrao se u timu Vladimira Gojkovića i sjajni mladi Mršić, verovatno igrač od koga se to nije očekivalo, te je koristio manjak pažnje u odbrani.

Sa druge strane, loša odbrana Srbije, prenela se i na napad, te je krajem poluvremena usledio potpuni pad u igri našeg nacionalnog tima.

Tek nakon pauze, Srbija je konsolidovala redove u odbrani. Na gol je umesto kapitena Dimitrija Rističevića stao mladi Milan Bulajić. Nagovestila je naša ekipa u uvodnim minutima nešto bolju igru, ali je usledio još jedan pad, kada su Crnogorci stigli na 11:6, a potom i nastavili da uvećavaju razliku.

Srbija nije imala snage da ogovori. Loše organizovani napadi i slabo postavljena odbrana, nagovestili su poraz, a Crna Gora je na kraju slavila sa velikih 16:8.

Tako u Francuskoj nema Strahinje Rašovića, Dušana Mandića, Nikole Jakšića, Save Ranđelovića i Đorđa Lazića, kao ni kapitena Branislava Mitrovića.

Ipak, tokom dana, pred put je usledila još jedna promena u odnosu na najavljeni sastav, pa su tako u Srbiji ostali i Radomir Drašović i Viktor Rašović, zbog zdravstvenih problema, a u avionu se našao golman Lazar Dobožanov, koji je na vreme uspeo da se oporavi.

UŽIVO

4. četvrtina

8. minut - Čučković pogađa za 16:7, a konačnih 16:8 postavio je Stojanović

7. minut - Srbija gubi loptu daleko od gola, Crnogorci su kaznili i ovaj poklon, Vidović je pogodio za 15:7

5. minut - Primetan je umor kod igrača oba tima, čeka se samo kraj meča, kada je stigao i sedmi pogodak Srbije. Martinović je smelo matirao Tešanovića, 14:7

3. minut - Stala je Srbija. Do kraja je ostalo nešto više od pet minuta, pitanje je kojom razlikom će se okončati. Marko Mršić se može pohvaliti neverovatnim učinkom i verovatnom najboljom utakmicom pod kapicom Crne Gore

1. minut - Crnogorci prvi kreću u napad u poslednjem kvartalu i još jedan igrač više i novi pogodak Averke za velikih 12:6

3. četvrtina

8. minut - A evo i prvog gola za Vučinića i to sa centarske pozicije, -4. Sa igračem manje, Srbija nije imala odbranu, Crnogorci su održavali visoku prednost, 11:6

7. minut - Konačno pogodak Srbije. Lukić je realizovao kontru

5. minut - Za Mršića Srbija nije pronašla rešenje, jednostavno je danas bio bez greške! Uostalom, kao i Tešanović na golu, koji je predstavljao nerešivu enigmu za tim Dejana Savića, 10:4

4. minut - Mršić pogađa i sa penala.

3. minut - Čvršća igra Srbije u odbrani pruža nadu za nešto bolji rezultat, a samim tim je i napad krenuo ofanzivnije, pa je Branković smanjio razliku, -4

1. minut - Ponovo smo brži u plivanju za loptu. Evo u vodi i debitanta Bogdana Gavrilovića, mladog Kragujevčanina na poziciji centra. Na golu Srbije takođe izmena, umesto kapitena, sada je mladi Milan Bulajić

2. četvrtina

8. minut - Loše... Golčina Mršića za 7:3. Potpuno je stala Srbija u ovoj deonici. Kontra Crnogoraca u poslednjim sekundama poluvremena i Spajić diže razliku na +5

7. minut - Jesmo se jednom odbranili od njegovog šuta, ali Mršić je u akciji sa igračem više matirao Rističevića

6. minut - Iznenadio je Mršić sa šest metara Rističevića, 5:3. Srbija se muči sa realizacijom, ali i postavljanjem nešto snažnije odbrane. Konačno jedna odbrana koja može da utiče na samopouzdanje naših mladih igrača. Ristićević skida zicer Mršiću!

5. minut - Prečka Vučinića!

3. minut - Evo naše odbrane sa igračem manje. Dobar blok na desnom krilu sačuvao je gol Rističevića, na drugoj strani Tešanović sve brani

2. minut - Na drugoj strani, Đurđić ne promašuje sa penala, 4:3.

1. minut - Napad za Srbiju i evo peterca, ali Tešanović na golu je velika prepreka našim igračima

1. četvrtina

8. minut - I evo izjednačenja! Golčina Radulovića sa leve strane za 3:3! Sreža za Srbiju u poslednjim sekundama, dva puta su Crnogorci pogodili okvir gola, pa je nakon prve deonice, na snazi egal, 3:3

7. minut - Tešanović skida kontru Stojanoviću. Mogli smo do egala, ali je crnogorski čuvar mreže odlično odreagovao nakon srpske kontre

6. minut - Još jedan igrač više i novi pogodak Crnogoraca, ponovo Averka, 3:1. Peterac za Lukića, Stojanović je bio siguran, Srbija je u igri, -1

5. minut - I evo igrača više za nas. Mladi Martinović je sa leve strane uspeo da umanji prednost rivala, 2:1. na drugoj strani Rističević brani, pa Srbija kreće u kontru. Ipak, Čučković uspešniji od Vica

4. minut - Ponovo sa leve strane, Crna Gora stiže do novog pogotka. I ovog puta su imali igrača više, Đurđić je savladao Rističevića, 2:0

3. minut - Crnogorci sa igračem više, preko Averke stižu do prednosti, 1:0

1. minut - Prvi napad za Crnu Goru i dobra odbrana mladog Milojevića. Na drugoj strani, nema faula na Vicu, i dalje je bez golova

Srbija je najtrofejnija u ovom takmičenju sa 11 medalja, od kojih su čak deset zlatne, a jedna bronzana.

Inače, sa današnjim rivalom, delfini su igrali na Svteskom prvenstvu u Budimpešti, i to u razigravanju od 5. do 8. mesta, a Srbija je bila uspešnija sa 10:7.