Delfini potopili Ajkule - 10:7! Srbija igra za peto mesto na svetu!

13:28

0

Izabranici selektora Dejana Savića bolji od velikog rivala u Budimpešti

foto Slobodan Sandic (7) - Copyright VSS/Slobodan Sandić

Vaterpolo reprezentacija Srbije braniće peto mesto na Svetskom prvenstvu u Budimpešti!

Oporavili su se izabranici selektora Dejana Savića od bolnog poraza od Hrvatske u četvrfinalu i savladali Crnu Goru sa 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1), pa će u nedelju od 17.00 zatvoriti turnir duelom sa boljim iz meča Mađarska - SAD.

Nije taj "oporavak" bio lak, ali su Delfini pronašli snage da izađu na kraj sa Ajkulama. Igrao se tvrd, ne preterano lep za oko, ali je bilo i nekih poteza koji su mamili aplauze sa tribina "hrama vaterpola" bazena Alfred Hajoš u prestonici Mađarske.

Najefikasniji u našem timu biuli su Strahinja Rašović i Nikola Jakšić sa po tri postiugnuta  pogotka, dok su se po jednom u strelce upisali Đorđe Lazić, Marko Radulović, Nemanja Vico i Radomir Drašović.

U timu selektora Vladimira Gojkovića po tri gola  postigli su Vlado Popadić i Bogdan Đurđić, a jedan Miroslav Perković.

Tok meča moglis te da pratite naportalu 24sedam u prenosu uživo:

Kraj utakmice!

10:7 - Pogađa i Marko Radulović. Sigurno je izveo peterac nakon faula Čučkovića nad Vicom.

9:7 - Popadić pogađa sa igračem više. Golu je prethodio nedosuđen faul Crnogoraca u napadu. Dejan Savić zbog prigovora dobio žuti karton.

9:6 - Evo Srbije na plus tri na četiri i po minuta do kraja meča. Treći put precizan je Strahinja Rašović.

Kraj treće četvrtine.

8:6 - Drugi gol Strahinje Rašovića na današnjoj utakmici!

7:6 - Đurđić ponovo. Dao nam je tri gola iz tri šuta!

7:5 - Opet Jakšićev projektil!

6:5 - Lepa akcija Crne Gore i gol Vlada Popovića sa igračem više u bazenu.

6:4 - Nemanja Vico je najpre izborio isključenje rivala, a zatim pogodio. Prvi put imao dva gola prednosti!

Umesto Branislava Mitrovića na golu je Lazar  Dobožanov.

Kraj druge četvrtine.

5:4 - Radomir Drašović pogađa na osam sekundi pre poluvremena. Prethodno je Dušan Mandić projektilom "polomio" prečku.

4:4 - Vraća Đurđić istom merom, sjajan šut Crnogorca.

4:3 - Drugi gol Jakšića, bomba iz faula!

3:3 - Đorđe Lazić šraubom vraća egal.

2:3 - Miroslav Perković donosi prvo vođstvo Crnoj Gori.

Kraj prve četvrtine.

2:2 - Igrač Crvene zvezde Bogdan Đurđić donosi Crnogorcima novo izjednačenje.

2:1 - Prvog igrača više nismo iskoristili, ali jesmo drugog. Strelac je Nikola Jakšić.

1:1 - Precizan sa pet metara je Marko Mršić.

1:0 - Prošla su dva minuta igre, odbranili smo se sa igračem manje, pa je Strahinja Rašović iz kontre postigao prvi gol na utakmici!

Intonirane su himne Srbije i Crne Gore, "delfini" i "ajkule" su u bazenu. Sve je spremno za početak utakmice.