Šteta! Srbija bez polufinala i bez medalje! Naši Delfini nemoćni protiv Hrvata!

15:14

1

"Barakude" sada idu na pobednika okršaja Crne Gore i Španije

Dušan Mandić - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezentacije Srbije izgubila je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Mađarskoj. Od našeg nacionalnog tima bolji su bili Hrvati sa 14:12 (1:1, 4:3, 5:5, 4:3). U polufinalu će igrati protiv boljeg iz okršaja Crne Gore i Španije. Tokom dana, plasman u polufinale su obezbedili i Grci koji su pobedili Sjedinjenje Američke Države sa 16:11.

Iako je Srbija selektora Dejana Savića pobedila u sva tri meča grupne faze i direktno se plasirala u četvrtfinale, danas je rival bio bolji. Od početka su vodili i svaku šansu koristili. Naši igrači su uspevali da se približe, ali ništa više od toga. Prednost "barakuda" u vaterpolo klasiku je išla i do tri gola.

Ispostavilo se da su ključnu prednost stekli početkom treće četvrtine kada su se "odlepili" na 8:5, a zatim sačuvali prednost do kraja.

Dušan Mandić bio je najefikasniji u srpskom podmlađenom timu sa četiri gola, dok su se Viktor Rašović i Nikola Jakšić po dva puta upisali u strelce. Može se reći i da je Mandić kasno "proradio", tek u nastavku. Posle 0/4, vezivao je golove u drugom poluvremenu, ali kao što je rečeno, uvek je Hrvatska uspevala da održi prednost.

Dešavanja iz Budimpešte mogli ste da pratite UŽIVO na našem portalu.

KRAJ!

4. ČETVRTINA - 1:1, 3:4, 5:5, 3:4

7. minut - Fatović je pogodio za 14:11. Zatim je Mandić (njegov četvrti gol) za 14:12.

6. minut - Debitant Marko Radulović je pogodio i smanjio na 13:11.

5. minut - Lopta nije stigla do Rašovića.

4. minut - Ponovo se naš isključeni igrač vraćao, ali je Bašić povećao na 13:10. Odbranio je Popadić Mandiću.

3. minut - Žuvela je isključen. Ali nismo iskoristili igrača više.

2. minut - Viktor Rašović je pogodio sa distance. Smanjio je na 11:10. Pogodio je Žuvela pored Subotića, za 12:10.

1. minut - Naš tim je imao prvi napad. Fatović je bio isključen, a Srbija je imala prednost. Međutim, Strahinja Rašović nije pogodio. Zatim je isključen Mandić, a Bukić je pogodio za 11:9. To je bio njegov prvi gol.

3. ČETVRTINA - 1:1, 3:4, 5:5

8. minut - Strahinja Rašović je lobovao sa strane Popadića, za 10:9. Isključen je Subotić, ali Hrvati nisu realizovali igrača više.

7. minut - Imali su Hrvati igrača više, pa je Lazić u poslednjoj sekundi prednosti ponovo poveli sa dva razlike. Za 10:8.

5. minut - Mandić je pogodio i smanjio na 9:7. Snažan šut i Popadić nije mogao da brani. Imali smo sreće, pošto su Hrvati pogodili prečku.

Strahinja Rašović je zaustavljen u kontri, a Mandić je pogodio za 9:8.

4. minut - Vrlić na stativi, za veliku prednost od 8:5. Konačno je Mandić pogodio, iz petog pokušaja. Za 8:6, posle tajm-auta u kojem je selektor Savić opet žestoko kritikovao svoje igrače. Lazić je iskoristio igrača više i pogodio za 9:6. Bilo je opet tri razlike.

3. minut - Pogodio je Krapić, za 7:5. Mandić je šutirao snažno, ali preko gola. Tadašnji učinak je bio 0/4.

2. minut - Vukićević je iskoristio igrača više, za novu prednost Hrvata, za 6:5.

1. minut - Imali smo prvi napad u drugom poluvremenu. Gavril Subotić je pogodio za 5:5.

2. ČETVRTINA - 1:1, 3:4

8. minut - Ponovo smo se odbranili. Na poluvremenu je bilo 5:4 za Hrvate.

7. minut - Selektor Hrvatske Tucak je tražio tajm-aut. Odbranili smo se sa igračem manje.

6. minut - Iz neporedne blizine, Jakšić za izjednačenje, od 4:4. Vrlić je doneo novu prednost, za 5:4 za Hrvate.

5. minut - Subotić je šutirao, a Popadić odbranio. U strelce se upisao i Nikola Jakšić, za 3:3. Peterac za Hrvate. Pogodio je Harkov, za 4:3

4. minut - Pobodio je Marinić Kragić za 3:2.

3. minut - Žuvela je strelac, za novo vođstvo. Sada je 2:1 za Hrvate, pošto je zakasnio Strahinja Rašović. U narednom napadu iskoristio je Nemanja Vico. Sada je 2:2.

2. minut - Pokušao je Lazić sa distance, ali je Mitrović odbranio.

1. ČETVRTINA - 1:1

8. minut - Ponovo je odbranio Popadić. Zatim je zaustavljena kontra. Na kraju prve deonice je 1:1.

7. minut - Odbranio je Mitrović. Pogodio je Viktor Rašović, za 1:1.

6. minut - Ni ovaj napad nismo iskoristili, iako smo imali igrača više.

4. minut - Nije uspeo ni Jakšić. Šutirao je pored gola. Hrvati su imali igrača više, ali nisu to iskoristili.

3. minut - Hrvati su imali dva igrača više i strelac je bio Marinić Kragić. Povele su "barakude" sa 1:0. Zatim je Popadić odbranio Drašoviću.

2. minut - Imali smo igrača više, ali je pokušaj Mandića zaustavljen.

1. minut - Hrvati su doplivali do lopte i imali su prvi napad. Ali nisu uspeli da daju gol, kao ni naš tim.

Prvi polufinalista je Grčka koja je sa 16:11 pobedila Sjedinjene Američke Države.