Srpkinje prokockale priliku protiv olimpijskog šampiona: Jedan meč odlučuje sve!

01.07.2022

05:17

0

Sledi rasplet u Ligi nacija

20210822mmSrbija15 - Copyright MN Press

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije, doživela je i četvrti poraz u Ligi nacija.

Amerikanke su u Kalgariju bile ubedljive, te je ekipa Danijela Santarelija morala da se zadovolji jednim neizvesnijim setom, ali i porazom od 3:0 (25:17, 33:31, 25:16).

Ovo je šesti uzastopni poraz Srbije od aktuelnih olimpijskih šampionki.

Domaćin je bolje ušao u ovaj duel, te u prvom setu stigao do velike prednosti, te odličnog motiva za nastavak.

A potom je usledilo i brzo vođstvo u drugom, 17:12. Iako je tada bilo pitanje kojom razlikom će trijumfovati, Srbija je priredila neverovatan preokret i stigla do dve vezane set lopte, 24:22. Nakon prvih prokockanih prilika, naše igračice nisu iskoristile ni četiri u nastavku iste deonice, te su Amerikanke povele sa 2:0.

Osetio se pad u igri srpskog tima, te u motivaciji, pa je domaćin u trećem iskoristio lošu realizaciju napada i stigao do sigurnog trijumfa.

SAD je predvodila Katrin Plamer sa 18 poena, dok je Džordan Tompson dodala 15. Bianka Buša je bila najefikasnija u srpskom timu sa 14 poena, dok je jedan manje postigla Ana Bjelica.

Srpkinjama je sada ostao jošp duel sa Kanadom, koji je na programu u noći između petka i subote. Pobeda Srbiju, koja u ovom trenutku zauzima sedmo mesto i matematički vodi na finalni turnir