Novi Beograd ponovo potopio Jadran! Milanovićev "tim snova" duplo bolji od Splićana

18:53

0

Odigrana utakmica 12. kola elitnog takmičenja

20220403djkMandic - Copyright MN Press

Vaterpolisti Novog Beograda pobedili su ekipu splitskog Jadrana u utakmici 12. kola Lige šampiona, rezultatom 14:7. Na taj način, tim Igora Milanovića je samo nastavio dobar niz, posle osvajanja trofeja u regionalnom takmičenju i to protiv iste ekipe.

Meč na plivalištu na Novom Beogradu, "Vlaho Bata Orlić" je rešen u drugom poluvremenu. U prvoj četvrtini bilo je 3:2 za domaćina, a onda su Splićani drugu deonicu rešili sa 4:2. U nastavku, naš "tim snova" je bio veoma efikasan, a rezultat je bio 5:1 i 4:0.

Najefikasniji u redovima Novog Beograda bio je Dušan Mandić sa tri gola, dok su Duško Pijetlović, Nikola Jakšić, Petar Tomić i Nika Šušiašvili dali po dva. Na drugoj strani samo je Jerko Marinić Kragić dao više od jednog gola. Bio je dvostruki strelac.

Za sutra je zakazan i još jedan duel grupe A, Radničkog iz Kragujevca koji će gostovati Breši.