Nestvaran preokret Radničkog i to bez Ćuka: Zvezda odigrala meč sezone, ali i četvrti put poražena od Kragujevčana

06:53

0

Spektakl na bazenu u Šumaricama

viber_image_2021-12-28_19-33-44-299 - Copyright 24sedam/Danilo Krša

Vaterpolisti Radničkog priredili su veliki preokret u meču prvog kola doigravanja za plasman od 1. do 6. mesta Superlige Srbije.

U susretu sa Crvenom zvezdom, Kragujevčani su trijumfovali rezultatom 15:12, nakon što su posle prvih osam minuta gubili sa 6:1.

Iznenadila je Zvezda velikog rivala i prikazala verovatno ponajbolju igru u ovoj sezoni. Međutim, prednost iz prve deonice, potpuno je srušena u nastavku. Odbrana Lazara Dobožanova povukla je Radnički, koji prišao na -1, a zatim i sa dva vezana pogotka Lukića i do preokreta, 9:8.

U poslednjim minutima je bio egal, a dva brza i vezana pogotka Ukropine i Vrlića bial su dovoljna da se Radnički i definitivno odlepi na 12:10, te da do kraja samo uveća prednost.

Najefikasniji u pobendičkom sastavu bio je Nikola Lukić sa pet golova, a pratio ga je Aleksa Ukropina sa četiri, koliko je postigao i Marko Radović na drugoj strani.

Kragujevčani su na ovoj utakmici bili oslabljeni neigranjem Miloša Ćuka.