Nikada ne otpisujte Karabatića i Francuze! Kakav meč, za pamćenje! Preokret Trikolora vredan polufinala

21:03

0

Islanđani su u suzama ispratili kraj obračuna između Danaca i Francuza

Tan2022-1-17_222145179_5 - Copyright Tanjug/Tibor Illyes/MTI via AP

Kakav sudar titana u Budimpešti. Francuzi su udarili na Dance. I bilo im je potrebno samo da ne izgube kako bi se plasirali u polufinale. Gubili su tokom celog toka meča, ali je srce Olimpijskog šampiona proradilo - 30:29. Iako treba reći da Danci čak nisu igrali u najjačem sastavu jer su odmarali neke igrače.

Francuzi su gubili pet golova razlike u drugom poluvremenu, ali su Petlovi uspelio da na tri minuta pre kraja stignu do izjednačenja. A onda i poveli golom Mema na 100 sekundi pre kraja.

Islanđani su u suzama ispratili kraj obračuna između Danaca i Francuza.

Kakav preokret! Digli su se Francuzi iz mrtvih.

Prosto je neverovatno kako su loše branili golmani Francuske na ovom meču, Žerar je bio neprepoznatljiv, a sa druge strane čuvari mreže Danske, Meler i Landin su briljirali.

Takođe, Kirkeloke je bio vrlo raspoložen za napade sa pozicije desnog beka, a kada god bi Galski petlovi probali da se približe, u tom momentu bi Danci reagovali i brzim napadima uspeli da se odlepe.

Sve je stalo u poslednjih 10 mintua u kojima su legendarni Francuzi jurili tri gola zaostatka, a i nerešen ishod ih je vodio u polufinale. I to u situaciji u kojoj za Dance nije igrao najbolji igrač Mikel Hansen, jer je odmarao. Danska je i pre ove utakmice ozbezbedila polufinale.

Ranije su plasman u polufinale izborili i Švedska i Španija.

Na kraju se u polufinale ušunjali i Francuzi! I to pobedom!

Islanđani su ovako ostali bez polufinala. Da je Danska slavila, drugačije bi bilo...