Obraz kao đon: Francuski maratonac imao sramotan ispad, a izjava posle bila je još sramnija (VIDEO)

16:39 >> 16:41

0

Zlatnu medalju je osvojio Kenijac

Copyright Morhad Amduni/Printscreen/Twitter

Poslednji dan Olimpijskih igara u Tokiju obeležio je veliki skandal, tačnije sramotno ponašanje Morhada Amdunija. Francuski maratonac je tokom najduže trke, kada je prolazio pored stola na kojem je bila voda za osveženje redom poobarao sve flašice. Poslednju je uzeo.

Sve se dešavalo na 28. kilometru, dakle kada su takmičari bili prilično iscrpljeni. Tada je Amduni bio u vodećoj grupi i možda mislio da ima šanse da osvoji neku od medalja.

Ipak, naredna stanica sa osveženjem je bila udaljena samo nekoliko desetina metara, pa su mogli da uzmu vodu. Kada se trka završila, prvak Evrope na 10.000 metara nije smatrao da treba da se izvini.

– Dao sam sve za moju zemlju, za Francusku – napisao je Amduni na društvenim mrežama.

Trku je završio na 17. mestu sa 5.55 minuta zaostatka u odnosu na osvajača zlatne medalje.

Najuspešniji je bio Elijud Kipčoge iz Kenije, sa vremenom od 2:08:38 sata, a iza njega su bili Abdi Nageje iz Holandije i Bašir Abdi iz Belgije. Njihovi zaostatci su bili 1:20, odnosno 1:22 minuta.