Nije bilo baš lako: Vukadinović najavio, Mrkaić potvrdio pobedu Vojvodine

22.08.2021

16:26

0

Ekipa Milana Milanovića upisala četvrti poraz u sezoni

Fudbaleri Vojvodine su pobedili Novi Pazar u utakmici 6. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:1. Posle ovog meča, ekipa Slavoljuba Đorđevića ima učinak 2-2-1, a Milana Milanovića još ne zna za pobedu. Iz pet mečeva ima samo jedan remi i četiri poraza.

Povela je Vojvodina već u desetom minutu. Prvo je sa 20-ak metara šutirao Veljko Simić, a golman Miloš Ostojić odbranio. Na njegovu nesreću, loptu je odbio tačno na nogu Miljana Vukadinovića, koji je bez većih problema pogodio praznu mrežu. U nastavku poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika.

Izjednačio je Novi Pazar već u 49. minutu. Strelac je bio Almir Aganspahić, ali mu je u postizanju gola u velikoj meri “pomogao” golman Vojvodine, Nikola Simić. Čuvar mreže novosadske “stare dame” je očajno intervenisao i lopta mu je prošla “kroz ruke”.

U nastavku, Vojvodina je nastavila sa pritiscima, dok su gosti iz Pazara priliku čekali iz kontranapada. U 78. minutu, Momčilo Mrkaić je dao gol posle kornera Mladena Devetka sa desne strane. Skočio je na petercu i glavom poslao loptu u gol. Nekoliko minuta kasnije sa 25 metara, Mirza Delimeđac je izveo slobodan udarac, ali samo u ruke Simića.

U nastavku dana igraće još i Spartak i Napredak, odnosno Kolubara i Partizan. Za sutra je zakazan duel niškog Radničkog i Proletera iz Novog Sada.