A sad u Kluž: Krstičić volejom najavio trijumf, a onda je ušao "magični" Katai i majstorijama rešio meč (VIDEO)

22.08.2021

18:59 >> 09:57

0

Ovo je bio poslednji meč današnjeg programa u šampionatu Srbije

Crvena zvezda je u derbiju 6. kola Superlige Srbije pobedila TSC sa 3:1, posle preokreta. Sada ekipa iz Bačke Topole nije usamljena na vrhu tabele. Jeste prva, sa 13 bodova, ali toliko ima i branilac titule, uz napomenu meča manje. Takođe, ekipa Mladena Krstajića je pretrpela prvi poraz u sezoni.

Posle gola Đura Zeca, i malog iznenađenja na stadionu “Rajko Mitić” usledio je preokret, golovima Nenada Krstičića, Aleksandra Kataija i El Fardu Bena. Od početka meča crveno-beli su bili dominantni, a onda je usledila kontra kojom je Zec doveo svoj tim u vođstvo.

Uzvratio je domaćin, samo četiri minuta kasnije, prelepim pogotkom Krstičića, pa se na poluvreme otišlo sa 1:1. Katai je meč počeo na klupi, ali je njegovo uvođenje u nastavku bio pravi potez. Prvo je bio strelac, a kasnije i asistent Benu.

Ovo je ujedno bila i poslednja provera za crveno-bele uoči revanša plej-ofa Lige Evrope sa rumunskim Klužom. I to uspešna.

Dešavanja sa najvećeg srpskog stadiona mogli ste da pratite UŽIVO na portalu 24 sedam.

Žuti kartoni: Krstičić, Pavkov – Đakovac

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov (od 46. Rodić), Dragović, Eraković, Sanogo (od 81. Petrović), Krstičić (od 57. Kanga), Ben, Nikolić (od 46. Katai), Ivanić (od 71. Srnić), Pavkov.

TSC: Filipović, Stojković (od 61. Vukić), Varga, Leandro, Petrović (od 81. Petković), Tomanović, Banjac (od 81. Stoiljković), Zec, Đakovac (od 87. Bočkaj), Antonić, Stanojlović (od 61. Krstić) .

Kraj utakmice

90+2 – Katai je imao šansu za novi gol. “Zalomio” je čuvara na desetak metara od gola, pokušao levicom, ali bezuspešno.

87. minut – Izašao je Đakovac, a ušao je Bočkaj.

86. minut – Pokušao je Srnić makazicama, posle centaršuta Gajića, ali pored gola.

82. minut – Pokušao je Kanga sa distance, ali je bio neprecizan.

81. minut – Umesto Sanoga je ušao Petrović. U ekipi TSC-a su šansu dobili Petković i Stoiljković. Izašli su Petrović i Banjac.

78. minut – Golom Bena povela je Crvena zvezda sa 3:1. Pre toga, akciju je “povukao” Katai koji je sa leve strane ubacio. Napadaču sa Komora ostalo je samo da ubaci loptu u nebrabnjenu mrežu

75. minut – Ben sa leve strane, pokušao je Pavkov sa sedam-osam metara, ali pravo u ruke Filipoviću.

73. minut – Zbog prekršaja nad Sanogom na sredini terena, Đakovac je dobio žuti karton.

71. minut – Pokušao je i Kanga, levicom, ali pored gola. Umesto Ivanića je ušao Srnić.

69. minut – Odličan dribling Ivanića, pa i šut sa 17 metara. Filipović je ipak odbranio.

67. minut – I Pavkov je dobio žuti karton.

65. minut – Spiker je objavio da je 8.290 navijača uživo pratilo meč.

62. minut – Šansu u timu TSC je dobio 18-godišnji Krstić, kao i Vukić.

58. minut – Tomanović je iz velike daljine, sa 30-ak metara pokušao da iznenadi Borjana. Loptu je poslao golman Zvezde preko prečke.

57. minut – Umesto Krstičića je ušao Kanga.

56. minut – Žuti karton je dobio Krstičić zbog starta nad Zecom.

51. minut – Katai je bio strelac za 2:1. Posle asistencije Milana Gajića, sa desne strane, Zvezdina “desetka” je neodbranjivo poslala loptu u mrežu Filipovića.

48. minut – Centrirao je Katai sa leve strane, ali je Ivanić bio neprecizan. Pokušao je glavom sa nekoliko metara.

47. minut – Pokušao je Katai sa 20-ak metara, ali je lopta otišla pored stative.

Počelo je i drugo poluvreme.

Čekali su se igrači TSC-a nekoliko minuta, zbog čega su dobili i zvižduke. Kasnile su i sudije.

Dejan Stanković je na početku drugog poluvremena šansu dao Kataiju i Rodiću. Igru su napustili Nikolić i Pankov.

Poluvreme

43. minut – Pokušao je Dragović, posle kornera Bena. Sa nekoliko metara reprezentativac Austrije pokušao je glavom, ali bio je neprecizan.

39. minut – Ben je centrirao sa desne strane, glavom je pokušao Pavkov, ali pored gola Filipovića.

35. minut – Pavkov je vratio loptu sa druge stative, ali je Sanogo veoma loše reagovao. Sa nekoliko metara očajno je šutirao.

30. minut – Ponovo je Zec bio u kontri, ali Borjan brani nogom. Igra se baš “rasplamsala”.

29. minut – Uzvratio je prelepim golom Nenad Krstičić. Volej povratnika iz Grčke. Asistent je bio Gajić.

25. minut – Poveo je TSC. Strelac Đuro Zec. Ovo je bila i prva šansa za ekipu Mladena Krstajića. Pre toga je Zec pobegao štoperima Dragoviću i Pankovu, a zatim zalomio Erakovića.

23. minut – Posle vadušnog duela sa Sanogom, Tomanović je ostao na travi. Ali je i on nastavio.

21. minut – Varga je ostao na zemlji, posle nezgodnog pada. Ubrzo je i nastavio.

18. minut – Nisu uspeli ni Krstičić, a ni Pavkov posle toga.

16. minut – Poništen je gol Erakovića sa 18 metara. Razlog je prethodni ofsajd igrača Zvezde. Pomoćnik Čedomir Andrejić je signalizirao. Za svaki slučaj konsultacija sa VAR sobom. Odluka (ispravna) je potvrđena.

13. minut – Ben je stigao do lopte, malo zakačio Filipovića kome se na kratko ukazivala pomoć. Ipak, naknadno je signalizirano da je napadač sa Komora bio u ofsajdu.

10. minut – Pokušao je Ben solo akcijom, ali je lopta otišla u korner. Osujetio ga je Petrović, uz pomoć Varge. Posle kornera su se odbranili gosti.

8. minut – Veliki pritisak Zvezde, ali ne uspevaju da probiju bedem ispred gola Filipovića.

6. minut – Prekršaj na sredini terena u korist gostiju. Za sada domaćin ima veći posed lopte.

3. minut – Pavkov je bio sam protiv Filipovića, ali je golman TSC-a odbranio.

1. minut – Prvi napad za goste, ali je osujećen. Nije prošlo dodavanje Krstičića ka Pavkovu. Loptu je uhvatio Filipović.

Počela je utakmica.

Legenda Crvene zvezde Stanislav Karasi je predao Milanu Rodiću i Marku Gobeljiću dresove povodom 150 odigranih utakmica u crveno-belom dresu.

Rodić, Karasi i Gobeljić, MN Press

U VAR sobi su bili Aleksandar Živković i Milovan Ristić.

Podršku sa tribina imaju i gosti iz Bačke Topole. “Blu Bećars”, njih 50-ak bodrilo je svoj tim.

Očekuje se uskoro i početak meča.

Podsetimo, crveno-bele u četvrtak čeka revanš plej-ofa Lige Evrope, sa Klužom. U prvoj utakmici je bilo 4:0.

Šef struke domaćina Dejan Stanković je malo promešao sastav u ovom duelu. Štoperski tandem sa Aleksandrom Dragovićem čini Radovan Pankov, mada je bilo i najavljeno da Miloš Degenek neće biti spreman. Šansu je dobio i Strahinja Eraković, kao i Veljko Nikolić. U napadu će biti Milan Pavkov, jedan od heroja pobede nad Klužom,  a Luis Dioni nije ni u protokolu.

Na klupi su osim golmana Gordića još Babić, Kanga, Katai, Petrović, Stanić, Rodić, Srnić, Gobeljić i Krstović. Filipo Falko je povređen.