Nadal je imao sve, a u finale ode Medvedev

21.11.2020

23:17

0

Španac vodio 1:0 i servirao za pobedu, ali Rus velikim preokretom zakazao duel sa Timom

Copyright Profimedia

Za trofej završnog mastersa u Londonu boriće se Dominik Tim i Danil Medvedev, koji je u drugom polufinalu, posle velikog preokreta, savladao Španca Rafaela Nadala 3:6, 7:6, 6:3.

Nadal ni iz 10. pokušaja neće doći do prvog trofeja na poslednjem turniru u sezoni, a imao je sve u svojim rukama kako bi došao do svog trećeg finala na ovom turniru.

Ništa od finala u Londonu: Nole posle maratona izgubio od Tima

Vodio je 1:0, u drugom setu vratio se iz brejka prednosti i drugim uzastopnim oduzetim servisom rivalu imao priliku da sve završi u dva seta, ali onda, za njega potpuno nesvojstveno, umesto završnog udarca, izgubio je servis bez osvojenog poena i uveo drugi set u taj brejk, koji je izgubio rezultatom 7:4.

Medevedev priznao da Novak nije imao svoje veče

Pokušao je drugi teniser sveta da se vrati igru kojom je došao nadomak pobede u odlučujućem delu meča, u uvodnom gemu trećeg seta spasao i brejk loptu, ali u samoj završnici kao da je ostao bez snage, pa je Medvedev sa dva vezana brejka došao do prvog trijumfa protiv Rafe u njihovom četvrtom međusobnom duelu.

Finale je na programu u nedelju od 19 časova.