Mladost izbegla negativan rekord Superlige, Novi Pazar ispraćen sa tri komada iz Lazarevca

19:27

0

Spuštena zavesa na osmo kolo Linglong Superlige

Copyright Detalj s meča Kolubare i Voždovca foto: MN Press

Remijem Mladosti i Čukaričkog u Lučanima (0:0) spuštena je zavesa na osmo kolo Linglong Superlige Srbije.

Podelom bodova više mogu da budu zadovoljni domaćini, koji su na taj način izbegli izjednačavanje negativnog rekorda elitnog ranga srpskog fudbala od pre četiri godine, kada je čačanski Borac sezonu otvorio sa sedam vezanih poraza.

Ranije danas, Novi Pazar je lako pao u Lazarevcu, gde je Kolubara bila ubedljiva – 3:0, dok je niški Radnički pred svojim navijačima slavio minimalnu pobedu protiv Voždovca – 1:0.

Izabranici Dejana Đurđevića su do vođstva stigli već posle šest minuta igre, kada je Mladenović zatresao mrežu gostiju, koji su kapitulaciju potpisali sredinom drugog dela igre, posle drugog gola Mladenovića (51’) i pogotka Dejana Đenića (65’).

Na „Čairu“ se trenutak odluke odigrao u 42. minutu, kada je Miljan Škrbić postigao svoj četvrti gol ove sezone.