21:41 >> 22:23

0

Uzbudljivo je bilo na startu Lige Evrope

Copyright Filip Kostić foto: Profimedia/Arne Dedert/dpa

U senci velike pobede Crvene zvezde protiv Brage kompletirano je prvo kolo Lige Evrope. Pored duela na stadionu “Rajko Mitić”, navijačima srpskog prvaka najzanimljivija dešavanja bila su u Danskoj, gde su Midtjiland i Ludogorec igrali 1:1.

Domaći su vodili od trećeg minuta golom Isaksena, da bi važan bod bugarskom prvaku doneo Despodov u 32. minutu.

Srpski reprezentativac Filip Kostić definitivno je “pola Ajntrahta”. Posle gola minulog vikenda protiv Štutgarta (1:1), sjajni ofanzivac je večeras “namestio” gol, kojim je tim iz Frankfurta uspeo da ostane neporažen protiv Fenerbahčea.

Turski tim je poveo golom Mesuta Ozila u 10. minutu, da bi domaći do izjednačenja stigli preko Lamersa u finišu prvog poluvremena (41′). Ipak, prava drama je usledila u nadoknadi vremena, kada je Pelkas promašio penal za Fener, a gol Beriše iz odbitka poništen posle asistencije iz VAR sobe.

Vest Hem je rutinski došao do tri boda na “Maksimiru” protiv Dinama (2:0), Lacio je minimalnim rezultatom poražen u Istanbulu od Galatasaraja (1:0), dok je Lokomotiva Marka Nikolića u Moskvi igrala 1:1 sa Marseljom.