Radonjića čeka težak posao: Igokea održala čas košarke Zvezdi

17:39 >> 17:48

0

Crveno-beli ubedljivo poraženi u Laktašima

Copyright Promo/ABA/Igokea/Nikola Vuruna

Šok terapija i promena trenera nisu dali rezultat. Crvena zvezda je odigrala još jedan loš meč. Povratak na klupu Dejan Radonjić definitivno neće pamtiti po lepom.

Igokea je održala čas košarke evroligašu i približila se cilju, odnosno mestu među najbolja četiri tima u ABA ligi– 85:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22).

Prvo poluvreme u Laktašima je podsetilo na meč u Sankt Peterburgu sa Zenitom. Zvezda se baš mučila da pronađe put do koša bez Lojda, previše su promašivali, a domaći tim je sve to znao surovo da kazni. Prvu dvocifrenu prednost Igokea je stekla već u šestom minutu kada je na semaforu stajalo 17:6.

Nije to bila slučajnost. Igokea je nastavila da kažnjava sve pukotine u odbrani Zvezde, da pametno i strpljivo igra u napadu, kako je sve to izgledalo govori i rezultat posle prvih 20 minuta (50:28). Statistika je takođe bila odličan pokazatelj dešavanja na parketu.

Za dve četvrtine domaćin je šutirao odlično za tri (5/9), skoro savršeno za dva (13/15), dok su crveno-beli imali veoma loše procente 3/18 za tri, 8/18 za dva poena i 3/7 sa linije penala. Uz sve to Lazić i Volden su dobili po tri lične greške.

Sam početak drugog dela je vratio nadu. Dobrić i Davidovac su pogodili dve uzastopne trojke (52:34) i to je bilo otprilike sve. Igokea je nastavila tamo gde je stala. Pametno su koristili svoje napade, nisu brzali, tražili su prava rešenja. Na drugoj strani sve potpuno suprotno. Užasno kretanje bez lopte, previše individualnih rešenja, sve to se završavalo uglavnom promašajima ili lošim odlukama. Prednost je na startu poslednje deonice otišla na „+31“ (76:45).

Pitanje pobednika je odavno bilo rešeno. Čekao se samo konačan rezultat. Definitivno je pred Radonjićem i Zvezdom mnogo posla i dosta teških odluka…

IGOKEA: Vulić 5, Klemons 13 (3as), Atić 10, Simanić, Jošilo 7 (3as), Talić 11 (6 izg.l), Ilić 4, Pot 9 (6as, 5sk), Voler 4 (4sk), Karmajkls 14, Fundić 8

ZVEZDA: O’Brajant 8, Hol 2 (2as), Volden 10 (4as), Uskoković (4as), Davidovac 9, Lazić, Rit 2, Dobrić 10 (4sk), Kuridža 6, Simanić 3, Kuzmić 7 (10sk), Kolom 7 (3as)