19:58 >> 20:01

0

Trijumf na krilima sjajnog plejmejkera

Copyright Tanjug/AP Photo/Joel Auerbach

Finalisti NBA lige nisu dobro započeli sezonu. Dožveli su iznenađujući poraz od Orlanda u prvom meču. Uspeli su da se iskupe za to u posebnom Božićnom programu NBA lige.

Majami je odbranio domaći teren protiv Nju Orleansa – 111:98 (29:26, 37:27, 22:26, 23:19).

Gosti su bolje ušli u meč, preko raspoloženog Zajona Vilijamsona su poveli (9:17), da bi onda na parket ušao Goran Dragić. Pod njegovom dirigentskom palicom je Hit napravio preokret i započeo seriju koja je došla do velikih „+23“ (61:38).

Povreda članka Džimija Batlera, zbog koje nije igrao u drugom poluvremenu, je dala snagu Pelikansima. Uspeli su da spuste razliku na svega „-6“ na oko osam minuta pre kraja (91:85). Tada je ponovo Dragić preuzeo odgovornost, napravio nekoliko odličnih poteza i vratio dvocifrenu prednost (102:87) koju su znali da sačuvaju do kraja.

Najefikasniji u prvoj ovosezonskoj pobedi bili su Dankan Robinson (23, 5sk) i Dragić (18, 9as, 4 uk.l). Na drugoj strani je Vilijansom bio nezaustavljiv (32, 14sk), dok je Brendon Ingram dodao 28 poena.