Bez novog iznenađenja: Zvezdina šetnja u Čačku, Lojd nezaustavljiv

16:58 >> 17:38

0

Crveno-beli su odigrali fantastičan meč i stigli do još jedne pobede u ABA ligi

Copyright Promo/ABA/Borac/Duško Radišić

Novo iznenađenje se nije dogodilo. Crvena zvezda je u Čačku prekinula regionalnu bajku Borca i došla do lake pobede – 64:95 (13:23, 18:23, 21:25, 12:24).

Odličnu igru iz evroligaškog duela sa Baskonijom sa čvrstom odbranom, energijom, pametnim rešenjima u napadu i raspucanim Džordanom Lojdom (samo jedan promašaj iz igre) su doneli na gostovanje. Kontrolu meča su preuzeli već u četvrtom minutu i taj tempo su diktirali do samog kraja.

MVP Evrolige stiže iz Zvezde

Neće izabranici Saše Obradovića imati mnogo vremena za odmor, pošto ih čeka dupla nedelja u Evropi. Prvo Žalgiris kod kuće (utorak 19.00), pa Asvel na gostovanju (četvrtak 20.45).

Plan Zvezde od starta meča je bio jasan – čuvati reket po svaku cenu. Posebnu pažnju su posvetili mladom Dušanu Miletiću koji je imao jednu od najboljih partija u prvom kolu kada su savladali Partizan u Beogradu. Dao je svega dva poena, dok je ceo tim Borca u prvom delu pogodio ukupno pet šuteva za dva i četiri za tri. Do poena su uglavnom stizali sa linije penala.

Na drugoj strani su se crveno-beli trudili da igraju raznovrsno, kako sa napadima unutra, tako i sa šutevima spolja. Dali su pet trojki iz devet pokušaja, razigrali najboljeg poentera Džordana Lojda (13) i već na poluvremenu su imali veliku prednost (31:46).

Tražio je Borac rešenja u drugom poluvremenu, pokušao da održi u igri, ali im to nije polazilo za rukom. Zvezda je na sve imala odgovor, a kada je Lojd nastavio sa šuterskom serijom jasno je bilo da domaći tim nema čemu da se nada. Podatak da su najmanji zaostatak imali u 21. minutu (33:46) najbolje govori o dešavanjima na parketu u drugom delu.

Jedino šta se čekalo bio je konačan rezultat…

BORAC: Tornton 13, Smit 4, Đoković 2, Miletić 7, Gavrilović 4 (7sk), Kočović 9 (4sk), Nerandžić 6, Karapandžić, Novaković, Džouns 16 (3as), Todorović, Čarapić 3

ZVEZDA: Hol 14 (7as, 3 uk.l), Volden 10 (6as, 5sk), Lojd 21 (5-5 za dva, 2-3 za tri, 5/5 sa penala), Davidovac 5, Lazić 3, Rit 13 (6sk), Radanov 5, Dobrić 4, Simonović 9 (5sk), Kuridža 7 (6sk), Simanić 3, Kuzmić 1 (5sk)