20:25

0

Treći vezani poraz za franšizu iz Njujorka

Tan2021-12-12_205722722_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Noah K. Murray

NBA šampioni, ekipa Milvokija upisala je novu pobedu u sezoni. Ovog puta su slavili na gostovanju Njujorku, rezultatom 112:97.

Na kraju prve deonice, bilo je 26:16 za Bakse, a na poluvremenu je bilo 61:48. U nastavku meča, uspela je ekipa iz "Velike jabuke" da smanji prednost gostiju, ali ne i da stigne.

Kris Midlton je bio najefikasniji u pobedničkom timu, sa 24 poena, osam skokova i četiri dodavanja. Prva zvezda franšize Janisu Adetokumbu upisala je tripl-dabl, sa 20 poena, 11 asistencija i deset skokova. Bobi Portis je ubacio 19   poena, uz deset skokova.

Na drugoj strani, Kventin Grajms je ubacio 27 poena, uz procenat šuta za tri 7/13. Ipak, te trojke nisu bile dovoljne za nešto više, odnosno da se izbegne treći vezani poraz. Po 18 poena su ubacili Derik Rouz i Kevin Noks II.

U narednom meču, Milvoki će gostovati Bostonu, dok će Njujork biti domaćin Golden Stejtu.