Ma samo vi držite Bobija na klupi! Sabonisovi rafali po Dalasu, trener zaboravio na Marjanovića (VIDEO)

06:39

0

Litvanac doneo trijumf Indijani, Dončić stao blizu tripl-dabla

Tan2021-12-9_3401320_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Darron Cummings

Košarkaši Dalasa poraženi su i trinaesti put u 25 utakmica, a ovoga puta meru im je uzela Indijana - 106:93.

Nije se očekivalo da će utakmica otići u tom pravcu jer su Pejsersi jedan od lošijih timova u ligi, ali je pad u poslednjoj četvrtini skupo koštao Maverikse.

Lako je posle bitke biti general, ali baš bode u oči činjenica da srpski centar Boban Marjanović nikako ne dobija minutažu i mečeve (uglavnom poraze) gleda sa klupe.

Duel sa Indijanom je, čini nam se, bi prava prilika za Marjanovića, ali je on odlukom trenera presedeo celu utakmicu na klupi.

Niko ne može da zna šta bi bilo da je zaigrao, ali se može pretpostaviti da Domantas Sabonis ne bi bio toliko ubojit da je naspram sebe bar na neko vreme imao Marjanovića.

Litvanac je briljirao sa 24 poena, deset skokova i sedam asistencija i bio najbolji u redovima Pejsersa iako je Karis Levert ubacio dva poena više, ali uz šest skokova i pet uspešnih dodavanja.

Kod Dalasa su se po pravilu izdvojili Luka Dončić i Kristaps Porzingis (22 poena, dva skoka, dve asistencije). Slovenac je bio veoma blizu tripl-dabla sa 27 poena i po devet skokova i asistencija.