KRAJ: Zvezdine muke i ubedljiv poraz u Laktašima

Crveno-beli izgubili na gostovanju

Copyright Promo/ABA/Igokea/Nikola Vuruna

Drugi trener, isti problemi. Nešto slično kao nedavno u Sankt Peterburgu je Crvena zvezda prošla i u ABA ligi.

Dejan Radonjić je preuzeo tim i definitivno ga čeka mnogo posla na klupi kako bi ispravio sve nedsotatke i probleme koje njegovi izabranici imaju.

Sve to je Igokea surovo kaznila i povećala šanse za plasman među četiri najbolje ekipe u regionalnom šampionatu – 85:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22).

Upravo će pod njegovom palicom crveno-beli danas gostovati u Laktašima. Biće to povratnički debi za crnogorskog stručnjaka.

Najefikasniji kod domaćina bili su Karmajkl sa 14 i Klemons sa 13 poena. Na drugoj strani su jedini dvocifreni bili Dobrić i Volden sa po 10 poena.

Dešavanja sa meča ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

40′ – KRAJ

Pobeda Igokee na kraju – 85:65.

37′ – ČEKA SE SAMO KRAJ

Sve je na parketu odavno rešeno. Čeka se samo kraj meča. Igokea ima ogromnu prednost (82:57).

32′ – OGROMNA PREDNOST DOMAĆINA

Prednost Igokee na početku poslednjeg kvartala je otišla na “+31” (76:45)…

30′ – CRVENO-BELI U VELIKIM PROBLEMIMA

Pred poslednjih 10 minuta utakmice crveno-beli imaju ogroman minus – 71:43.

27′ – ZVEZDA U BONUSU

Faul O’Brajanta uvodi Zvezdu u minus na tri minuta pre kraja trećeg kvartala. Ilić je polovičan sa penala (67:38).

25′ – UBEDLJIVA PREDNOST DOMAĆINA

Pot ostaje sam na šutu za tri, pogađa. Davidovac ispravlja promašaj saigrača i vraća loptu u koš (60:38). Atić daje novu trojku za svoj tim (63:38). Trojka Talića i novi tajm-aut Radonjića (66:38).

23′ – IGOKEA UZVRAĆA

Dobirć gubi loptu, Klemons ostaje sam u ćošku i to kažnjava trojkom. Poeni Dobrića sa penala, pa loša odluka Dobrića u napadu i poeni Pota (57:36).

22′ – DVE TROJKE ZVEZDE

Znatno bolji početak drugog poluvremena Zvezde. Posle poena Atića trojke daju Dobrić i Davidovac (52:34).

20′ – ZVEZDA U ZAOSTATKU

Veliki zaostatak za Zvezdu u Laktašima. Imaju crveno-beli ogromne probleme u napadu, Igokea je raspoložena u šutu, posebno za tri (5/9, naspram 3/18) i vode na svom terenu – 50:28.

18′ – TREĆA LIČNA LAZIĆA

Karmajkl je fauliran prilikom prodora, bio je polovičan, Kuzmić je ostao tri sekunde u reketu. Radonjić traži tajm-aut (42:25). Zvezda se muči u napadu dosta. Lazić pravi treću ličnu, Pot promašuje oba penala. Kuridža pravi faul, Karmajkl poentira (44:25).

16′ – LAZIĆ SE VRATIO

Morao je Lazić ranije na klupu zbog dve brze lične greške. Vratio se na parket, promašio je šut, lopta je ostala u posedu Zvezde, Kuridža je promašio ceo obruč u pokušaju za tri, Kuzmić je uhvatio loptu, fauliran je, dao je jedno bacanje (41:26).

15′ – ZVEZDA POKUŠAVA, IGOKEA IMA ODGOVOR

Volden kreće na prodor i promašuje, Kuzmić ne pogađa zicer, Kuridža ispravlja to (33:20). Pogodak Fundića sa poludistance (35:20). Volden na to ima odgovor u vidu pogođene trojke. Voler poentira (37:23). Kuzmić je fauliran, promašuje dodatno bacanje. Fundić odgovara poenima (39:25).

13′ – IGOKEA NA “+15”

Trojka Jošila, pa veliki promašaj O’Brajanta u šutu za tri. Funcić zakucava za “+15” i novi tajm-aut Radonjića (33:18).

11′ – OFANZIVNI SKOK O’BRAJANTA

Fundić započinje drugu deonicu poenima. Talić faulira Koloma na prenosu lopte, a O’Brajant hvata skkok u napadu i vraća loptu u koš (27:18).

10′ – PREDNOST DOMAĆINA

Dobrić je protestovao zbog dosuđenog faula. Klemons je dao oba penala. Kolom je potom upisao prve poene u dresu Zvezde u ABA ligi (22:13). Dobrić promašuje otvorenu trojku. Talić postiže trojku, Kolom uzvraća istom merom uz zvuk sirene (25:16).

8′ – IGOKEA BOLJA NA STARTU

Karmajkl pogađa za dvocifrenu prednost domaćina (17:6). O’Brajant ostaje sam na obruču i promašuje zicer. Karjmajkl poentira u Kontri (19:6). Volden daje trojku uz zvuk sirene (19:9). Dobra akcija Zvezde, laki poeni za O’Brajanta (19:11). Karmajkl je polovičan sa penala posle faula Voldena (20:11).

6′ – TROJKA ATIĆA

Nije tajm-aut pomogao. Atić je ostao sam i pogodio za tri. Potom je O’Brajant fauliran (15:6).

5′ – USKOKOVIĆ NA TERENU

Prvi poeni Voldena, pa posle promašaja domaćina ne pogađa za tri. Kuzmić faulira Jošila koji daje oba penala. Uskoković menja Hola (7:6). Dug napad Zvezde, Uskoković nije uspeo da uputi šut na vreme. O’Brajant menja Kuzmića. Klemons pogađa za tri (10:6). Dobrić ne uspeva da uzvrati, a posle zakucavanja Karmajkla Radonjić traži minut odmora (12:6).

3′ – DVA BRZA FAULA LAZIĆA

Klemons odgovara trojkom. Hol promašuje zicer, Volden ne pogađa za tri, Kuridža faulom sprečava kontru (3:2). Lazić pravi drugu ličnu grešku, dva brza faula, menja ga Dobrić. Sjajno utrčavanje Dobrića za lake poene. Karmajkl poentira pod faulom, promašuje dodatno bacanje (5:4).

1′ – MEČ JE POČEO

Utakmica u Laktašima je počela. Kuridža je u prvom napadu napravio grešku u koracima. Posle promašaja Atića, Kuzmić je postigao prve poene na meču (0:2).

16:58′ – PETORKA ZVEZDE

Zvezda kreće u petorci: Hol, Volden, Lazić, Kuridža, Kuzmić

16:45′ – SVE JE SPREMNO ZA POČETAK