Bravo, Nemanja! Zna se da je Kari "prva violina" Golden Stejta, ali je svoje veče imao i Bjelica

06:28

0

Ratnici nastavili sa pobedama

Tan2021-11-19_4643441_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Tony Dejak

Golden Stejt se vratio u pobednički ritam. Posle poraza od Šarlota, savladali su Bruklin, a sada i Klivlend, i to na gostovanju. Rezultat je bio 104:89 u korist Voriorsa. Samim tim zadržali su vodeće mesto na tabeli sa učinkom 13-2.

Voriorse, koji su uspeli da nadoknade 13 poena prednosti Kavalirsa, kao i obično predvodio je Stef Kari sa 40 poena. Od toga je čak 20 postignuto u poslednjoj četvrtini. Vezao je tada i tri trojke (ukupno 9/16, 15/27 iz igre), a imao je i šest asistencija i četiri skoka.

- Sa Stefom na terenu uvek imaš šansu. On je jedan od najboljih igrača u istoriji košarke i najbolji trojkaš svih vremena. Neustrašiv je - rekao je trener Golden Stejta Stiv Ker.

Drugi strelac tima bio je Nemanja Bjelica. Meč je počeo na klupi, ali je za 23 minuta ubacio 14 poena. Procenat šuta za tri je bio 2/6, a iz igre 6/11. Imao je i po tri skoka, dodavanja i ukradene lopte. Endrju Vigins je ubacio 12 poena, a Drejmond Grin četiri, s tim što je imao 14 asistencija.

Za "konjanike", Darijus Garland je ubacio 25 poena, a Din Vejd i Kevin Lav po 17. Ed Dejvis je bio skroman po poenima (sedam), ali je upisao čak 14 skokova.

U narednom meču, Golden Stejt će biti gost Detroita, a Klivlend domaćin Bruklinu.