18:42

0

Nemci šesti put uzastopno dobili crveno-bele

CRVENA_ZVEZDA_vs_ALBA-20 - Copyright MN Press

Alba je Zvezdina noćna mora. Šesti put uzastopno, nemački tim je savladao srpskog i regionalnog šampiona, ovoga puta u dvorani "Aleksandar Nikolić" - 78:63 (12:10, 26:15, 20:21, 20:17).

"Delije" su se vratile u "Pionir", pružile gomoglasnu podršku izabranicima Dejana Radonjića, ali, jednostavno, utakmica je bila takva da deluje da crveno-beli ne bi uspeli da pobede ni da se igralo još četiri četvrtine.

Zvezdina kola su krenula nizbrdo danas, pre nego što je lopta i podbačena. Već poznati kadrovski problemi, dodatno su se produbili pošto se na dan meč Nikola Ivanović nije osećao dobro, zbog čega je odmah otišao u izolaciju i nije mogao da pomogne saigračima, koji su, samo brojčano, večeras bili jači za Maika Cirbesa, koji se vratio u tim posle preležanog virusa korona.

Delovalo je da početak meča ide u Zvezdinu korist. Tvrdo, sa malim brojem poena, tačno ono što je bilo potrebno izabranicima Dejana Radonjića, koji su u završnici prvog kvartala otišli u minus, koji nisu uspeli da okrenu do kraja meča.

Utakmica je na Albinu stranu krenula da se lomi već sredinom druge deonice. Veliki broj grešaka (12 u prvom poluvremenu), nakalemljen na nekoliko spornih sudijskih odluka (tehničke greške Kaliniću i Radonjiću, faul u napadu Kaliniću, faul u napadu Holinsu prilikom demarkacija za treću ličnu grešku) podigle su nervozu u beogradskom hramu košarke na maksimum, što su gosti iskoristili i prdvođeni Loom i Olindeom otišli na velikih plus 14 u završnici prvog poluvremena (38:44).

Meč je tada već praktično bio rešen. Kuzmić, Volters i Mitrović poveli su Zvezdu u drugoj polovini treće deonice ka jednocifrenom zaostatku (53:44), ali su u finišu pretposlednjeg i početkom poslednjeg kvartala Matišek, Smit i Blat pogodili trojke, odlepivši goste na nedostižnih 64:48.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević -, Volters 13 (5as), Uskoković -, Davidovac -, Mitrović 11 (9sk), Lazić 3, Kalinić 5, Dobrić 5, Holins 10, Simonović -, Kuzmić 16, Cirbes -.

ALBA BERLIN: Lo 17, Da Silva 9, Smit 8, Delou -, Matisek 3, Nikić -, Olinde 9, Kumađe -, Sikma 11 (7sk), Peno -, Blat 10, Zusman 11.

40. MINUT - Utakmica je završena pobedom Albe 78:63.

38. MINUT - Prokockala je Zvezda dva napada na minus 13, što poenima iz floutera pogađa Zusman - 71:56, 37. minut. Kuzmić je dva puta bio polovično precizan s linije penala - 71:58, 38. minut.

36. MINUT - Smit pogađa trojku posle ofanzivnog skoka, sve je manje vremena za Zvezdu - 69:53, 35. minut. Lazić vraća trojku i čuva nadu crveno-belima - 69:56, 36. minut.

34. MINUT - Blat ubacuje novu trojku za goste, Alba ima, u drugom poluvremenu najvećih, plus 16 - 64:48, 33. minut. Radonjić traži minut odmora. Volters pogađa trojku preko ruke, na isteku napada - 64:51. Blat poentira iz prodora. Kalinić odgovara na sličan način - 66:53, 34. minut.

32. MINUT - Promašenom trojkom Kalinića i ubačenom Smita počeo je četvrti period - 61:46. Luka Mitrović zakucava.

30. MINUT - Matisek je pogodio trojku i vratio Albu na dvocifreni plus u poslednjem minutu trećeg kvartala 56:44. Na kraju trećeg kvartala Alba vodi 58:46.

28. MINUT - Zvezda je na jednocifrenom minusu u 28. minutu posle poena Holinsa i Voltersa. Propustili su crveno-beli priliku da još spuste rezliku, posle čega Da Silva poentira na isteku napada - 53:42.

26. MINUT - Kuzmić je vezao šest poena i primakao Zvezdu na minus 11 na isteku 26. minuta - 49:38.

24. MINUT - Posle promašene trojke Kalinića, Da Silva poentira na drugoj strani - 42:28. Kuzmić je još jednom bio polovičan s linije penala. Sikma popravlja promašaj Loa - 44:29, 24. minut. Dobrić ubacuje svoju prvu trojku iz šetog pokušaja, ali Zusman odmah vraća gostima plus 15 - 47:32, 24. minut.

22. MINUT - Drugo poluvreme je počelo poenima Loa iz prodora - 40:25, 21. minut. Zusman je napravio nesportski faul nad Kuzmićem, koji je za razliku od starta meča, pogodio jedno od dva slobodna bacanja. U dodatnom napadu Kuzmić je popravio promašaj Davidovca - 40:28, 22. minut.

20. MINUT - Odbila je Alba Zvezdin nalet. Olinde je posle trojke pogodio i za dva, a potom je Lo ubacio još jedan šut van linije 6.75. Na kraju prvog poluvremena gosti vode 38:25.

18. MINUT - Krenula je Zvezda, brza serija 8:0 posle zakucavanja Mitrovića i trojke Voltersa - 28:20, 17. minut. Volters je pokrenuo Zvezde, ukrao je loptu gostima, posle čega Dobrić poentira iz prodora. Seriju Zvezde 10:0 trojkom prekida Olinde - 31:22, 18. minut. Laki poeni za Luku Mitrovića.

16. MINUT - Kalinić je povukao kontranapad i prilikom prodora napravio faul u napadu. Laki poeni Sikme, potom i Radonjić dobija tehničku grešku zbog prigovora. Teški momenti za crveno-bele, velika je nervoza trenutno u "Pioniru". Lo je pogodio slobodno bacanje za 25:12 u 15. minutu. Samo dva poena je Zvezda postigla za više od pet minuta igre u drugoj deonici. Trojka Loa, raste prednost Nemaca - 28:12, 16. minut. Volters poenira uz faul, pogađa i dodatno bacanje - 28:15.

14. MINUT - Holins postiže prve poene za Zvezdu u nastavku meča, na ulasku u 13. minut - 18:12. Da Silva je polovično precizan s linije penala. Osvojili su loptu gosti na polovini Zvezde, Smit je poentirao s poludistance za plus devet u 14. minutu - 21:12. Kalinić dobija tehničku grešku zbog prigovora, Lo poentira s linije slobodnih bacanja za prvi dvocifreni plus gostiju - 22:12. Holins pravi faul u napadu prilikom demarkacije, to mu je treća lična greška, a tek je 14. minut meča.

12. MINUT - Da Silva lako poentira pod košem Zvezde na startu druge deonice, posle promašene trojke Dobrića, Blat postiže poene na obruču za 16:10 na isteku 11. minuta. Loše su crveno-beli počeli drugu četvrtinu, gosti prave brzu seriju 6:0 i vode 18:10 u 12. minutu. Radonjić traži minut odmora.

10. MINUT - Da Silva je poentirao sa poludistance, Mitrović na drugoj strani polovično precizan s linije penala. Blat pogađa trojku za Albu, koja na kraju prve deonice vodi 12:10.

8. MINUT - Istekao je i osmi minut, rezultat se nije menjao. Zvezda greši, gosti promašuju.

6. MINUT - Dva minuta nije bilo poena, Zvezda posle šet minuta vodi 9:7.

4. MINUT - Trojkom Sikme i poenima Loa iz prodora Alba prvi put na meču vodi 7:6, 4. minut. Holins pogađa prvu trojku za Zvezdu na meču.

2. MINUT - Meč je počeo poenima Nejta Voltersa iz prodora. Pored njega, u početnoj petorci su još Holins, Lazarević, Kalinić i Kuzmić, koji je promašio dva slobodna bacanja. Posle prvih 60 sekundi igre rezultat je 2:0. Na isteku drugog minuta igre Kalinić poentira iz prodora za 4:0.

* Posle dugo vremena, crveno-beli će imati organizovanu podršku s tribina "Pionira".

* Dejan Radonjić i pred večerašnji meč ima kadrovskih problema. Pored Erona Vajta, protiv Albe neće moći da računa na Nikolu Ivanovića, koji se danas osećao loše. Ono što raduje, pored kapitena Branka Lazića, u timu će večeras biti i Maik Cirbes, koji se oporavio od virusa korona.