FMP jurio, stigao i prestigao Budućnost, ali domaći stigli do pobede: Uzbudljiva najava sezone u Podgorici

26.09.2021

19:37

0

Đetići uspeli da slome otpor gostiju

Copyright KK Budućnost VOLI/ABA liga

Slutili smo da će ova sezone AdmiralBet ABA lige biti kvalitetna i uzbudljiva, a već u nepunom prvom kolu svedočimo odličnoj košarci.

Jednu od onih, kako se kaže "prvenstvenih" utakmica odigrali su Budućnost i FMP u Podgorici. Do pobede je stigao domaćin, a konačan rezultat 82:72 (26:20, 20:17, 18:22, 18:13) zapravo ne pokazuje pravo stanje stvari na parketu.

Domaćin je u meč ušao kao favorit, stekao prednost od samog starta i održavao je do poluvremena.

U trećoj četvrtini videli smo bolju igru gostiju iz Beograda, koji su jurili domaćina. Jurili, jurili, pa stigli. A onda i prestigli u 34. minutu za vođstvo od 68:66.

Uspeli su košarkaši Budućnosti da se povežu, vrate utakmicu u svoj ritam i teže nego što su očekivali upisali prvu pobedu u sezoni.

Najveći teret poneo je iskusni Džastin Kobs sa 18 poena, a podršku je imao u Džeromu Siliju (13) i Petru Popoviću, koji je ubacio 12 poena.

Kod gostiju je najefikasniji bio Bris Džons sa 13 poena, a po jedan manje postigli su Nenad Nerandžić i Geret Nevels.