Neverovatni Lučić rešio dramu u Minhenu, Armani stao u Lionu, Baskonija slavila u Madridu

05.02.2021

22:03 >> 22:05

0

Sjajne evroligaške utakmice

Evroligaške utakmice su donele dosta zanimljivih dešavanja na parketima širom Starog kontinenta. Dve pobde domaćina i jedan trijumf gostiju.

Najzanimljivije je bilo u Minhenu gde je Bajern uspeo da savlada Albu posle produžetka – 101:95 (10:26, 23:17, 25:23, 29:21, 14:8).

Tim iz Berlina će imati za čim da žali, na šest minuta pre kraja su imali 13 poena prednosti (67:80), na 22 sekunde do kraja su imali „+5“ (81:86). Lučić je pogodio trojku, da bi posle izvođenja lopte pod košem ona završila u autu. Bajern je tvrdio da je Fontekio poslednji igrao loptom, Alba da je Lučić. Dugo su sudije gledale snimak i odlučile da je srpski igrač imao poslednji kontakt. Zipser je faulirao Eriksona, čoveka koji je do tog momenta šutirao 20/20 sa penala. Promašio je prvo, dao drugo, Boldvin je odgovorio trojkom, Sikma je posle tajm-auta izgradio poziciju i promašio, što je značilo da meč ide u produžetak (87:87).

Bavarci su bolje započeli (94:90), da bi Sikma zatim dao trojku, u momentu kada je šutnu loptu Rejnolds je pod košem faulirao Timana. Pet poena za Albu u jednom napadu (94:95). Tada je ponovo na scenu stupio Lučić. Pogodio je trojku, pa se postavio za faul u napadu Loa (97:95). Boldvin je promašio trojku, Lo je želeo što pre da baci loptu u napad, Rejnolds se bacio po nju, vratio je u igru i završio u reklamama. Boldvin je pogodio dva penala, Lučić je učinio isto posle njega i tako je stavljena tačka na minhensku dramu (101:95).

Ima nekih utakmica koje mogu da vas ubiju ili da vam daju mnogo samopouzdanja. Oni su bili bolji 35 minuta. Imali su više energije, mi nismo uspevali da ih pritisnemo. Onda smo dali sve što smo imali u poslednjih pet minuta i u produžetku. Zaustavili smo ih, dali smo neke bitne poene i ovo je meč koji može da nas podigne. Odlučio sam se za kraću rotaciju što je dalo šansu nekima da daju više poena, ali mi dobijamo i gubimo kao tim – poručio je trener Bajerna Andrea Trinkijeri po završetku susreta.

Najefikasniji u Bajernu bili su Rejnolds (24, 4sk), Boldvin (21, 7as) i Lučić (20, 6sk, 2as), kod gostiju je Fontekio dao 21 poen, dok su Sikmi poeni falili za tripl-dabl (3, 10sk, 10as, 6 izg.l).

Armani je zaustavljen u Francuskoj. Posle šest uzastopnih evroligaških pobeda su izgubili. Asvel je odbranio domaći teren – 78:69 (20:23, 17:17, 15:16, 26:13).

Uradili su to na fantastičan način. Sredinom treće deonice su imali dvocifren zaostatak (39:49), početkom poslednjeg kvartala je bilo „-6“ (54:60), da bi od tog momenta postigli 25, a primili svega devet poena!

Predvodili su ih Dejvid Lajti (16, 3sk) i Geršon Jabusele (14, 2sk). U timu Etorea Mesine, koji nije računao na povređenog Vladimira Micova, su se istakli Ševon Šilds (18, 6sk) i Zak Ledej (14, 5sk).

Iznenađenje je napravila i Baskonija. U Madridu su bili ubedljivi protiv Reala – 64:84 (15:28, 19:9, 18:23, 12:24).

Baskijci su odigrali savršenu prvu četvrtinu (maksimalnih 9:23), domaćin je uzvratio u drugom kvartalu, primili su samo devet poena i vratili se u igru (34:37). Gosti su krajem treće i početkom četvrte deonice prelomili meč, stekli „+11“ (57:68) i to su do kraja dodatno uvećali.

Najbolji kod pobednika bili su Ahile Polonara (18) i Alek Peters (16), na drugoj strani je jedini dvocifren bio Alberto Abalde (12, 3sk).