Cibona ispustila dvocifrenu prednost: Split slavi Marka Lukovića

0

Autor: M. R.

Srpski košarkaš vodio svoj tim do preokreta i šeste pobede u ABA ligi - 76:74

Copyright Promo/ ABA liga/ Cibona/ Zeljko Baksaj

Hrvatski derbi u ABA ligi odigrale su večeras u Zagrebu ekipe Cibone i Splita. Kao pobednik je izašao gostujući tim zahvaljujući odličnoj partiji srpskog košarkaša Marka Lukovića76:74 (17:19, 19:17, 19:19, 21:19).

Tim koji sa klupe vodi bivši trener FMP Vladimir Jovanović je u drugoj deonici izgradio dvocifrenu prednost (27:17). Sve je išlo po njihovom planu, dok u finišu te četvrtine stvari u svoje ruke nije preuzeo Luković i sa osam vezanih poena doveo Split do izjednačenja pred odlazak na pauzu – 36:36.

U nastavku se vodila izjednačena borba sve do poslednjih minuta četvrte četvrtine, kada je gostujuća ekipa poenima Babića, Ukića i Lukovića uspela rezultatski da se odvoji od rivala taman koliko je bilo potrebno za pobedu.

Luković je završio meč sa 20 poena, tri skoka i šest asistencija za ukupan indeks korisnosti 26. Pratio ga je Roko Leni Ukić sa 16 poena i pet uspešnih dodavanja. Luka Babić je dodao 13 poena, 11 skokova i pet asistencija. U protivničkom taboru Damir Markota je upisao 14 poena i pet skokova, a Roko Prkačin je završio susret sa 11 poena i osam uhvaćenih lopti.

Split posle 19. kola zauzima osmu poziciju u ABA ligi sa skorom 6-13, dok je Cibona na devetom mestu sa dve utakmice manje i učinkom 6-11.