22:02 >> 23:08

0

Ruski tim slavio u Španiji

Copyright Profimedia

Samo jedna dobra četvrtina nije bila dovoljna Valensiji da slavi na svom parketu protiv Zenita, u odloženom meču četvrtog kola Evrolige – 85:72 (16:12, 17:27, 32:21, 20:12).

Ruski tim je bolje otvorio meč, stigao do prednosti, ali su košarkaši španskog tima u završnici prvog poluvremena napravili preokret i stigli nadomak dvocifrenog plusa (37:29, 19. minut).

Olimpijakos srušio Barselonu pred dolazak u Beograd

Ipak, u trećoj deonici gosti su “zatrpali” koš rivala. Predvođeni Holinsom, Pojtresom, Pangosom i Tomasom, izabranici Ćavija Paskvala su za deset minuta trećeg perioda ubacili 32 poena i nagovestili slavlje, koje im je bilo na vidiku sredinom završnog kvartala, kada su poveli 77:65.

Domaći su malu nadu u preokret dobili posle vezanih poena Tobija, Kalinića i Van Rosoma (75:72, 38. minut), ali je potom srpski reprezentativac zaradio isključenje posle kojeg su gosti napravili seriju 10:0 i overili trijumf.