Srbi u NBA: Pokuševski solidan, Marjanović i Smailagić bez značajnije uloge

0

Autor: Milan Nastić

Oklahoma bolja od Bostona, Dalas od Golden Stejta

Copyright Tanjug/(AP Photo/Charles Krupa)

Srpski košarkaški nisu imali neku značajniju ulogu u svojim ekipama u poslednjim utakmicama NBA.

Krenimo redom, Aleksej Pokuševski imao solidan učinak od 12 poena, uz šest skokova i četiri asistencije za 27 minuta u pobedi Oklahome nad Bostonom 119:115, čime su napravili veliko iznenađenje, jer Tandersi su do ovog trijumfa imali 14 poraza zaredom.

Najzaslužniji za trijumf bio je Lu Dort sa 24 koša, dok je Darijus Bezli meč završio sa 21 poenom. U poraženom Bostonu, istakli su se Džejlen Braun sa 39 i Pejton Ričard sa 28 poena.

Veći deo meča bio je izjednačen, obe tima su se menjali u vođstvu, a presudila je poslednje četvrtina koju je Oklahoma dobila i time stigla do prvog trijumfa posle 27 dana.

Srpski okršaj je viđen u duelu između Golden Stejta i Dalasa, koji su gosti dobili ubedljivo sa 133:103.

Što se tiče naših igrača, Boban Marjanović je u trijumfu tima iz Teksasa imao skroman učinak od dva koša, i isto toliko skokova za četiri minuta, a Alen Smailagić u porazu Golden Stejta postigao dva koša, imao jedan skok i isto toliko asistencija za šest minuta.

Čovek odluke bio je Luka Dončić, koji je još jednom pokazao zašto spada u red najboljih igrače ove sezone u NBA. Slovenački košarkaš je meč za vršio sa 39 poena, uz šest skokova i osam asistencija za 28 minuta provedenih na parketu.

Sa druge strane, najbolji u poraženom Golden Stejtu je bio Stef Kari sa 27 poena, uz jedan skok i dve asistencije.

Dalas je od samog starta dao znanje domaćina da ih u ovom meču zanima samo pobeda. Demonstraciju sile već su pokazali u prvoj četvrtini koji su završili u svoju korist sa plus 24 poena (36:12).

Već je tada bilo jasno da neće biti nikakve neizvesnosti oko trijumfa i tu prednost su održavali do kraja meča.