Kraj sage: Potpisuje Armoni Bruks!
Amerikanac odlučio gde nastavlja karijeru
Košarkaški klub Partizan neće uspeti da dovede Armonija Bruksa, iako je američki bek u jednom trenutku, prema navodima medija, bio veoma blizu prelaska u crno-bele redove. Kako prenosi "Mozzart sport", dosadašnji član Olimpije iz Milana prihvatio je ponudu francuskog ASVEL-a i naredne sezone nastupaće za tim iz Vilerbana.
Pregovori Partizana i Bruksa naovdno su bili u poodmakloj fazi, transfer je praktično bio pred realizacijom. Ostalo je bilo samo da američki košarkaš stavi potpis na ugovor, ali se u završnici u trku uključio ASVEL i uspeo da preokrene situaciju u svoju korist.
Francuski evroligaš očigledno je bio konkretniji u završnim pregovorima, pa će Partizan morati da potraži novo rešenje na bekovskim pozicijama pred narednu sezonu.
Bruks iza sebe ima veoma dobru sezonu u Evroligi u dresu Olimpije. U proseku je beležio 13,1 poen, 3,5 skokova i 1,4 asistencije po utakmici, čime je potvrdio da poseduje ozbiljan napadački kvalitet i sposobnost da pravi razliku na najvišem evropskom nivou.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari