Lil otpustio Ženesija: Doge naciljale Anćelotija!
Iskusni Francuz ostao bez posla uprkos dobroj sezoni
Lil je ostao bez trenera nakon što je klub zvanično potvrdio rastanak sa Brunom Ženesijom, a prema pisanju francuskih medija, prvi kandidat za njegovog naslednika je Davide Anćeloti.
Sin i dugogodišnji pomoćnik Karla Anćelotija trenutno je deo stručnog štaba reprezentacije Brazila, ali bi uskoro mogao da započne samostalnu trenersku karijeru u Francuskoj.
Uprava Lila odlučila je da ne produži saradnju sa Ženesijom, čiji ugovor ističe 30. juna, uprkos tome što je klub izborio direktan plasman u Ligu šampiona.
Lil je sezonu završio na trećem mestu francuskog prvenstva iza Pari Sen Žermena i Lensa, dok je u Ligi Evrope stigao do osmine finala, gde ga je eliminisala kasniji osvajač Aston Vila.
Na evropskom putu Lil je izbacio i Crvenu zvezdu, posle dramatičnog dvomeča i produžetaka u Beogradu.
Ukoliko se Lil zaista odluči za Davidea Anćelotija, njegov dolazak neće biti moguć pre završetka Svetskog prvenstva, gde će zajedno sa ocem pokušati da vrati Brazil na tron.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari