Zvezda pronašla zamenu za Rivera: Iskusni evroligaški veteran u crveno-belom (FOTO)
Na stolu je kratkoročni ugovor
Crvena zvezda je brzo reagovala nakon povrede Hasijela Rivera i, prema saznanjima evropskih medija, na pragu je dovođenja iskusnog centra Donatasa Motiejunasa (35, 213).
Litvanac iza sebe ima bogato iskustvo - nastupao je u NBA ligi za Hjuston, Nju Orleans i San Antonio, dok je u Evroligi nosio dresove Žalgirisa, Monaka. Poznat je po snazi u reketu, raznovrsnim ofanzivnim rešenjima i mogućnosti da pokriva obe centarske pozicije. Takođe, nije mu strano da pogođa šuteve za tri poena.
Navodno su pregovori u završnoj fazi, a očekuje se da Motiejunas uskoro stigne u Beograd na potpis kratkoročnog ugovora od tri meseca. On bi trebalo da bude direktna zamena u rotaciji za Kubanca, koji će zbog povrede odsustvovati do kraja kalendarske godine.
Dolazak Motiejunasa doneo bi Crvenoj zvezdi veliko pojačanje pred početak sezone u Evroligi, s obzirom na to da je reč o igrača sa 159 NBA utakmica i više od 140 evroligaških nastupa.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari