Autor: D. B.

Sakramento poražen u Portlandu

Copyright Tanjug/AP Photo/Craig Mitchelldyer

Bogdan Bogdanović se predstavio Atlanti, a Sakramento bez Bogdana Bogdanovića javnosti.

Kingsi u čijim redovima je Nemanja Bjelica bio starter poraženi su u “Moda centru” od Portlanda.

Trejlblejzersi su do pobede stigli zahvaljujući odbrani (čudno zvuči kada je rezultat meča bio 127:102), ali je tako. Na kraju prvog poluvremena na semaforu, naravno u praznoj dvorani, bilo je 72:62. Tokom treće i četvrte četvrtine Portland je zaključao sve prilaze svom košu pa je Sakramento uspeo da postigne tek 40 poena.

Veteran Karmelo Entoni je pokazao da ima i volje i želje da se prilagodi novoj ulozi igrača koji ulazi sa klupe postigavši 21 poen za 23 minuta uz 13-8 šut iz igre.

Rezultati

Atlanta-Orlando 112:116
(Hanter 18, Galinari 14, Rediš 13 – Vučević 18, 11 sk, Bejkon 14, Furnije 14)

Čikago-Hjuston 104:125
(Vajt 15, Markanen 13, Lavajn 12 – Kaboklo 17, Gordon 16, Grin 16)

Portland-Sakramento 127:102

(Entoni 21, Trent 18, Džajs 18 – Hild 23, Barns 16, Fiks 10, Bjelica 2, 1-1 za dva, 3-0 za tri, 7 sk, 1 blk, 3 i.lopte za 21 minut)

Detroit-Njujork 84:90
(Bej 14, Mikhaljuk 14, Rouz 10 – Baret 15, Rendal 11, Topin 11)

LA Lejkers – LA Klipers 87:81
(Horton-Taker 19, Kuzma 18, Harel 13, 12 sk – Džordž 10, Kabengele 7, Vilijams 7)