Belgija odbranila titulu prvaka Evrope! Ali o ovom preokretu u duelu sa Španijom će se pričati godinama!
Bronza Italijankama nakon pobede nad Francuskinjama
Spektakularno finale Evropskog prvenstva za košarkašice i odbrana titule Belgijanki koje su savladale Špankinje sa 67:65 (18:19, 13:18, 18:15, 18:13).
O tome kako su došle do trona pričaće se godinama, a moglo bi da se nađe i u košarkaškim knjigama na temu "nema predaje".
Na manje od tri minuta do kraja utakmice na semaforu je stajalo 65:53 za Španiju i svi su već videli kako "Crvena furija" po četvrti put u istoriji podiže trofej.
U poslednja dva minuta ušlo se sa komotnih plus 7, a u poslednjih 60 minuta sa i dalje velika tri poena prednosti, ali već dugo bez koša Španije.
Pročitajte još:
Imale su Špankinje 65:64 i loptu do kraja susreta (18 sekundi), ali su uspele da je izgube i to posle svog tajm-auta. Pogodile su Belgijanke, povele i ostavile rivalkama pet sekundi.
I onda umesto realizacije greška u koracima, pa faul Špankinja. Jedno bacanje za kompletiranje serije 14:0 bilo je dovoljno da Belgijanke proslave nestvaran trijumf.
Nešto ranije, u borbi za treće mesto Italija je lako savladala Francusku sa 69:54.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari