27.05.2024

22:05

1

Crno-beli su poveli, čuvali prednost jedno vreme, ali je nisu sačuvali

Košarkaši Mege i Partizana igraće majstoricu u polufinalu Superlige, pošto je domaćin u drugom meču napravio iznenađenje.

Ekipa Marka Baraća je slavila sa 92:88, pa ćemo u četvrtak saznati ko će na megdan Crvenoj zvezdi koja je nešto ranije eliminisala FMP.

U duel u Trening centru "Dejan Milojević" tim Željka Obradovića je ušao kao favorit i prilično dugo je čuvao prednost koja je iznosila i 11 poena. U početku, najazapaženiji je bio Mateuš Ponjitka koji je "grizao" za svaku loptu. Bruno Kaboklo je bez većih problema poentirao iz zakucavanja i delovalo je da će gosti biti uspešni na kraju.

Ali to se nije desilo. U 24. minutu, trojkom Nelsona Filipsa Mega je povela sa 52:51 i kasnije održavala prednost. Inače, treću četvrtinu je Mega rešila u svoju korist sa 26:15. I Mega je u jednom trenutku imala prednost od 11 poena, mada je sama završnica bila veoma neizvesna. Tako je u poslednjem minutu Džejlen Smit smanjio na 90:88, ali je Filip Jović na kraju zakucao i zakazao majstoricu u četvrtak, kada će Partizan biti domaćin.

Kada je reč o strelcima Jović je postigao 14 poena, Filips 13, a Ilija Milijašević i Andrija Jelavić po 12.

Kod Partizana Bruno Kaboklo je ubacio 18, Džejlen Smit 17, a Mateuš Ponjitka 12 poena (3/3 za tri). Danilo Anđušić je ubacio sedam, a Aleksa Avramović jedan manje, s tim da su obojica pri rezultatu 88:85 promašili trojke. Kevin Panter je dodao devet, a Uroš Trifunović sedam.

U ovom meču viđeno je i mnogo izgubljenih lopti, a crno-beli su bili za malo "bolji". Imali su ih 18, a Mega 16.

Blog uživo:

Kraj, Mega je pobedila Partizan sa 92:88.

40. minut - Anđušić pravi faul na sredini terena, a Iljasolu je na liniji slobodnih bacanja. Oba promašuje.

Anđušić iznuđuje faul, ali lopta ne ulazi u koš. Iljasolu ide napolje zbog pet ličnih. Anđušić pogađa oba - 88:85 za Megu.

Petrović ne pogađa za tri, kao ni Anđušić, pa ni Avramović. Onda lopta kod Filipsa koji je fauliran i izvodi slobodna bacanja. Anđušićeva peta lična. Filip oba puta pogađa, a onda i Smit smanjuje na 90:88.

Tajm-aut za Megu na tri sekunde do kraja. Lopta za domaćina. Zakucava Jović za 92:88.

39. minut - Kaboklo (18 poena) smanjuje na 87:80. Đurišić pravi faul i napadu nad Smitom i mora van igre. Novi tajm-aut za Obradovića. Anđušić ne pogađa, izlazi lopta iz koša.

Posle gledanja snimka, ipak lopta za Megu. Obradović dobio tehničku. Posle izgubljene lopte, Ponjitka pogađa za tri poena (88:83). Tajm-aut traži Barać.

37. minut - Smit ne pogađa prvo slobodno bacanje, ali drugo da. Vodi Mega sa 85:76. Jović realizuje zicer - 87:76.

36. minut - Ponovo crno-beli gube loiptu. U ovom trenutku ih imaju 18. Jelavić održava plus 11.

35. minut - Sam iz ugla, Trifunović pogađa za tri poena - 81:72. Korak unazad Anđušića, ali ne pogađa za tri poena. Nema nove trojke za crno-bele.

34. minut - Kaboklo pravi faul u napadu. Obradovićev tajm-aut, a rezultat je 81:68. Ponjitka je na liniji slobodnih bacanja, pogodio je samo prvo - 81:69.

33. minut - Lagani poeni kapitena Pantera (73:67), pa Barać traži tajm-aut. Zatim Milijašević pogađa za tri poena - 76:67. Ovo je do sada najveća prednost domaćina.

Nova trojka Milijaševića - 79:68. Prvi put imaju plus 11.

32. minut - Jelavić ide na Ledeja i pogađa, uz faul. Uspešan je za 73:65. Na drugoj strani "promenjene uloge". Jelavić faulira Ledeja.

31. minut - Iljasolu sada pogađa za tri poena - 70:62. Problem za Megu, i Filips ima četiri lične i menja ga Đurišić. Kaboklo pogađa pod faulom, za 70:64. Pogodio je i sa linije slobodnih bacanja - 70:65.

Jelavić pravi ličnu u napadu.

U poslednju deonicu ulazimo sa 67:62 za Megu.

30. minut - Iljasolu lagano na polaganje i sada je plus 5 - 67:62. Panter ne pogađa iz teške pozicije.

Iljasolu pokušava za tri, ali ne pogađa ni obruč. Panter se zaleće, ali ne pogađa sa poludistance na samom isteku treće četvrtine.

28. minut - Marković izvodi bacanja i pogodio je samo jedno  61:60.

27. minut - Jović pravi četvrtu ličnu. U Partizanu se vraćaju Panter i Smit. Smailagić je na liniji bacanja i pogodio jedno, za 58:57.

Malovec pogađa pod faulom (Trifunovića) uz dodatno bacanje. Pogađa za prednost Mege od 60:58. Sada i Malovec ima četiri lične posle faula nad Smailagićem koji staje na liniju slobodnih bacanja. Sada i tehnička za Maloveca i za njega je utakmica završena.

Smailagić pogađa prvo, kao i drugo. I Smailagić je dobio tehničku, tako se ispostavilo. Pa je zbog toga imao samo dva bacanja.

26. minut - Partizan u kontri gubi loptu. Ubrzo zatim kažnjava to Jović i opet Mega vodi - 57:55. Avramović pogađa samo jedno slobodno bacanje - 57:56 za Megu.

25. minut - Anđušić napada Đurišića koji pravi četvrtu ličnu. Barać reaguje i uvodi Maloveca. Anđušić ima polovičan učinak.

Sada Anđušić (treća lična) faulira Kovačevića koji ima dodatno slobodno. I sada je 55:55.

24. minut - Filips pogađa za tri i vodi Mega. Prvi put u ovom meču, sa 52:51. Odmah traži tajm-aut Obradović.

Anđušić do Kabokla koga faulira Jović. Njegova treća lična. Onda Kaboklo pogađa pod faulom. Ponovo Partizan vodi, sa 54:52.

23. minut - Jović trojkom smanjuje na 51:47. Đurišić bolji u duelu sa Kaboklom - 51:49.

22. minut - Partizan gubi loptu, kontra Mege, pa Anđušić faulira Kovačevića. Pogađa samo prvo bacanje - 49:44. Kaboklo pod košem i ponovo zakucava, za 51:44.

21. minut - Anđušić svojim četvrtom poenom otvara drugo poluvreme - 49:41. Kao i Panter i Kaboklo ima tri lične.

Na poluvremenu vodi Partizan - 47:41.

20. minut - Petrović ne pogađa za tri, ali na drugoj strani opet je Kaboklo zakucao, njegov osmi poen iz četiri pokušaja - 47:39.

Petrović smanjuje na 47:41.

19. minut - Sada Mega u problemu. Đurišića zbog tri lične menja Milijašević. Ledej dva od dva bacanja - 44:34.

Iljasola pod faulom šutira za tri. Prekršaj pravi Smailagić, a mladi Turčin nije u potpunosti uspešan. Pogađa dva puta. Sada je 44:36, a Obradović traži tajm-aut.

Miliijašević iz ugla za tri i smanjuje na 44:39. Smailagić pogađa jedno od dva bacanje - 45:39.

17. minut - Đurišić pravi grešku u koracima. Smailagić jedan na dva, a faul pravi Jelavić. Zatim Đurišić faulira Anđušića koji staje na liniju slobodnih bacanja. Pogađa oba - 42:32.

Smailiagić tri sekunde u reketu. Marković napada Ledeja i preko njega pogađa za dva - 42:34.

16. minut - Posle greške Ledeja, Smit faulira Đurišića koji ima i dodatno slobodno bacanje. Ne pogađa i ostaje 37:30. Kontra Mege i sada je minus pet, ali onda Smit pogađa za tri - 40:32. Barać opet traži tajm-aut.

15. minut - Ledej pogađa za dva - 35:27. Na drugoj strani problem za Partizan, pošto Panter već sada ima tri lične.

Ulaze Smailagić i Anđušić, a Jović polovičan sa linije slobodnih bacanja - 35:28. Smit na Jovića i u padu pogađa o tablu - 37:28.

14. minut - Trifunović jedan na jedan i pogađa - 33:24. Kaboklo zaustavlja Jelavića, i na kraju napada Partizana Panter ne pogađa sa poludistance. Malovec pogađa za tri, iz ugla.

12. minut - Avramović ne pogađa, ali ona dolazi do Kabokla koga faulira Malovec. Jović završava akciju pod faulom Avramovića.

Obradović traži tajm-aut.

Jović izvodi dodatno bacanje i ne pogađa - 31:24 za Partizan.

11. minut - Mega gubi loptu, napad za Partizan. Ali i crno-beli gube loptu, pa Jović zakucava. Smanjuje na 28:20. Avramović pogađa za tri na isteku napada - 31:20.

10. minut - Panter kreće u prodor, ali zastaje i posle skok-šuta pogađa - 26:15. Na drugoj strani Panter faulira Milijaševića koji ne pogađa prvo, ali drugo da - 26:16.

Ledej fintira Kovačevića koji ga ipak faulira. Ledej izvodi bacanja, pogađa prvo, kao i drugo. Sada je 28:16 za Partizan. Solo prodor Filipsa, koga Kaboklo faulira ispod koša. Uspešan u oba pokušaja - 28:18.

Avramović ne šutira, nego dodaje Smitu koji ipak ne pogađa za dva. Ostaje 28:18 za goste.

9. minut - Polaganje Markovića, za 22:15. Ponjitka nalazi Kabokla ispod koša koji zakucava - 24:15. Ulazi Ledej i dobija aplauz malobrojne publike.

8. minut - Petrović faulira Avramovića koji staje na liniju slobodnih bacanja. Ali pre toga Barać traži tajm-aut. Ne pogađa prvo Avramović, ali drugo da - 19:11.

Avramović gubi loptu, sledi kontra i Marković polaže. Na drugoj strani uzvraća Panter, a Đurišić pravi faul. Amerikanac pogađa dodatno bacanje - 22:13.

7. minut - Kaboklo pod faulom zakucava, za 18:11.

6. minut - Iako mu je prvo ispala lopta na ziceru, Ponjitka se nekako snalazi i pogađa za tri poena. Sada je 14:7 i tajm-aut za domaćina koji traži trener Marko Barać.

Marković na Ponjitku i pogađa o tablu, za 14:9. Onda ukradena lopta za Megu i smanjenje razlike na 14:11.

5. minut - Na terenu je i Jaramaz. Petrović pogađa za tri i smanjuje prednost na 11:7.

4. minut - Prekombinovali su crno-beli, pa lopta pogađa u nogu Ponjitku. U novom napadu poeni za Jelavića, za 9:4. Posle dodavanja Avramovića Jović faulira Kabokla.

Ponjitka krade loptu na sredini terena, i laki poeni pošto je bio sam. Za 11:4.

3. minut - Jelavić pogađa pod faulom i lična za Trifunovića. Smanjuje na 6:2, ali nova trojka za crno-bele za 9:2. Iljasolu pravi faul nad Avramovićem koji je krenuo u kontru.

Iljasolu pravi novu ličnu i ide na klupu.

2. minut - Malovecu beži lopta i zatim pravi i faul. Smit do Trifunovića koji preko Đurišića pogađa za tri poena.

Ali pri 6:0 za goste, Smit pravi grešku u koracima.

1. minut - Ponjitka iz ugla pogađa za tri poena - 3:0. U narednom napadu Đurišić gazi liniju, pa je lopta opet za crno-bele. Smit ne pogađa za tri poena.

20.01 - Počelo je!

19.58 - Direktor KLS Grujin predaje individualne nagrade za tekuću sezonu.

19.57 - Sudije su Obrknežević, Stefanović i Pešić.

19.55 - U toku je predstavljanje ekipa.

19.50 - Plasman u finale je obezbedila Crvena zvezda koja je bila bolja od FMP-a.