Cedevita Olimpija prekinula seriju poraza, Mornar je sada u velikom problemu u borbi za opstanak

23.03.2024

19:23

0

Autor: P.K.

Vrlo važna pobeda "zmajčeka", sada su ponovo četvrti

Divejn Stjuart - Copyright ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

U prvoj utakmici subotnjeg rasporeda AdmiralBet ABA lige, Cedevita Olimpija je na svom terenu nadigrala Mornar.

Ovo je izuzetno važna pobeda za "Zmajčeke" iz Ljubljane, koji prekinuli seriju od tri poraza i vratili su se na četvrto mesto sa skorom 15:9, pretekavši Zadar.

Cedevita Olimpija – Mornar 105:89 (30:28, 17:18, 28:15, 30:28).

Mornaru nije legao ovaj poraz u borbi za opstanak u ligi, sada sa skorom 5:19 nakon 24 kola, sa samo trijumfom više od Krke, koja ima utakmicu manje.

Prvo poluvreme bilo je prilično izjednačeno, sa minimalnom prednošću Cedevita Olimpije, ali su domaćini u drugom delu dominirali terenom. Odlučujuću prednost ostvarili su u trećoj četvrtini sa 15 poena prednosti, a u poslednju četvrtinu su ušli sa 16 poena prednosti.

Mornar posle toga nije uspeo da se vrati u igru.

Jaka Blažič je predvodio Cedevita Olimpiju sa 18 poena, 9 asistencija, 8 skokova, 1 ukradenom loptom i ocenom efikasnosti 37.

Statistika ne laže: Cedevita Olimpija je postavila novi rekord AdmiralBet ABA lige po broju asistencija ostvarenih u jednoj utakmici od strane bilo kog tima – 37. Njihova timska igra utrla je put "Zmajevima" ka novoj pobedi.