Partizan razbio FMP da zaleči evropske rane, sada je spreman za duplo kolo! (VIDEO)

0

Autor: P.K.

Crno-beli u drugom poluvremenu dali gas i slomili rivala

Mateuš Ponjitka - Copyright MN Press

Partizan je u drugom poluvremenu slomio FMP i pobedio u 23. kolu AdmiralBet ABA lige.

Posle 40 minuta igre, Partizan - FMP 88:57 (20:16, 23:15, 22:14, 23:12).

Partizan je igrao bez kapitena Kevina Pantera, koji je bio na poštedi i Zeka Ledeja, koji je otputovao kući zbog porodične tragedije.

Držao se FMP u prvoj četvrtini, mada, iskreno govoreći, više zbog grešaka Partizana, promašaja otvorenih šuteva.

Crno-beli su do poluvremena došli do dvocifrene prednosti, a onda u trećoj četvrtini slomili rivala.

U poslednjoj deonici nije bilo dozvoljeno opuštanje kakvo se desilo prošle sezone, kada su "panteri" u finišu to iskoristili i vratili se u meč. Sada iznenađenja nije bilo.

Minutaža je solidno raspoređena. Svi igrači koji su bili u protokolu su igrali i svi su se upisali u strelce. Balša Koprivica je imao dabl-dabl sa 13 poena i 10 skokova, dok su Pi-Džej Doužer i Bruno Kaboklo dali po 10 poena. Aleksa Avramović je dao 9, Trifunović i Anđušić po 8, Ponjitka 7, Jaramaz 6 uz 6 asistencija, Kaminski 5, Smailagić 3 i Naneli 2.

Najefikasniji u FMP-u bili su Jovan Novak sa 13 poena, dok je Matic Rebec dodao 10.

Kraj meča: Partizan - FMP 88:57

37. minut: Jasno je da se neće Partizan opuštati. Prošle godine je protiv istog ovog protivnika ubedljivo vodio, pa se opustio u poslednjoj deonici da bi FMP otvorio meč. Sada toga neće biti.

34. minut: Jaramaz daje koš za +30. 78:48

33. minut: Koprivica io Anđušić u seriji, Novak jedini odgovara za FMP, a sada se i Jaramaz priključio i razlika je već ogromna... 74:48

Kraj treće četvrtine: Partizan - FMP 65:45

30. minut: FMP je u finišu deonice uspeo da priđe na 20 razlike. Biće čudo ako ovo Partizan sad izgubi. 65:45

27. minut: Roberts je prvo promašio dva bacanja, a onda dao dva i eto konačno poena za FMP. 61:37

26. minut: Traje serija Partizana bez odgovora, trenutno je 18:4 u trećoj četvrtini. 61:35

23. minut: Smit, Smailagić i Doužer daju koševe bez odgovora i Partizan odlazi na svoju najveću prednost - 52:33

21. minut: Počelo je drugo poluvreme košem Rebeca i penalima Doužera. 45:33

Na poluvremenu su iz SAD stigle tužne vesti - Zeku Ledeju je preminuo otac.

Kraj prvog poluvremena: Partizan - FMP 43:31

20. minut: Kaboklo je promašio oba bacanja, a FMP ima 18 sekundi do kraja poluvremena, Rebec pogađa za tri! 43:31

20. minut: Šaranović daje jedno bacanje, na to Partizan odgovara trojkom Ponjitke i košem Doužera! Ovo je već ozbiljna prednost! 43:28

19. minut: Doužer zakucava, Novak daje jedno bacanje, pa Kuzmić daje koš, a Partizan preko Doužera, Trifunovića i Ponjitke pravi mini-seriju 7:0 i vraća dvocifrenu prednost. 40:26

16. minut: Opet minut "i kusur" bez poena, stvarno fali ritma ovoj utakmici. Kaboklo ima šansu sa penala da to prekine. Precizan je oba puta. 31:23

15. minut: FMP odgovara trojkom Šaranovića, a posle još jednog promašaja Partizana, Foster ima tri bacanja. Ne dozvoljavaju "panteri" Partizanu da se odlepi. 29:23

14. minut: Skoro dva minuta bez promene rezultata - serija promašaja i izgubljenih lopti na obe strane. Obojica trenera menjaju postave, ali nema još koša. To konačno prekida Džejlin Smit, uz dodatno bacanje. Siguran je. Ovo je prva dvocifrena razlika večeras. 29:18

12. minut: Avramović je odmah odgovorio trojkom. 26:18

12. minut: Nejt Votson je sam i zakucao je. 23:18

11. minut: Avramović daje jedno bacanje, a onda je Koprivica siguran. 23:16

Kraj prve četvrtine: Partizan - FMP 20:16

10. minut: Nejt Votson je bio siguran sa penala, da bi se posle toga FMP odbranio. "Panteri" su imali vremena za napad i Rebec je pogodio uz zvuk sirene. Partizan je bio bolji, ali je promašio neke zicere i otvorene šuteve. 20:16

10. minut: Avramović je fauliran i siguran je bio oba puta. Partizan se posle toga dobro odbranio, ali onda i FMP. Prekinut je napad sedam sekundi pre kraja, taman da uđe Ponjitka. Aleksa je šutnuo na isteku napada za tri, lopta se odbila i nekako ostala u košu! 20:12

9. minut: Sada je Partizan u seriji promašaja, što kažnjava Novak trojkom. Prvi tajm-aut Obradovića večeras. 15:12

8. minut: Jaramaz je siguran, ali FMP ne koristi nekoliko napada, da bi Kuzmić posle ofanzivnog skoka konačno dao koš. 15:9

7. minut: Kaminski je dao oba bacanja, a Jovan Novak se upisao u strelce. Usledilo je nekoliko promašaja na obe strane. Naneli lagano pogađa iz driblinga sa poludistance. 13:7

6. minut: Naneli je promašio polaganje, a Živanović je na drugoj strani dao jedno od dva bacanja, samo da bi posle toga Smailagić promašio za dva, ali je stigao u odbrani da blokira napad gostiju.

Kuzmić je dao jedno od dva bacanja, a Kaminski je fauliran. Pre toga - TV tajm-aut. 9:5

5. minut: Anđušić je fauliran na šutu za tri, siguran je sva tri puta. Rebec gubi loptu, a Kaminski je siguran za tri. 9:3

4. minut: Rebec daje prve poene iz igre na ovom meču, a Anđušić vraća trojkom! 3:3

3. minut: Posle dva minuta i 17 sekundi igre imamo prvi poen na meču - Kuzmić pogađa jedno od dva bacanja. 0:1

2. minut: Partizan je imao dug napad, ali nije uspeo da ga iskoristi. Sada je Anđušić šutirao pred kraj napada, ali neprecizno. Onda FMP kreće u napad i opet ističe. Čudan malo početak meča.

1. minut: Meč je počeo! FMP ima prvi napad. Rebec šutira iz očaja na kraju napada. Promašio je ceo obruč.