Poraz Srbije na startu kvalifikacija! Gubile 15 razlike, pa vodile 4, ali ostale bez snage u finišu!

08.02.2024

23:31

0

Autor: G. F.

Nemice blizu Pariza, našim košarkašicama slede dueli sa Brazilom i Australijom

Košarkašice Srbije - Copyright MN Press

Košarkašice Srbije poražene su od Nemačke rezultatom 73:66 (19:12, 17:9, 17:25, 20:20), u prvom meču na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Čudnu utakmicu odigrale su izabranice selektorke Marine Maljković. Od potpunog potopa u prvom poluvremenu i minusa od 15 poena, do velikog preokreta i ulaska u poslednja četiri minuta susreta sa vođstvom od četiri poena razlike.

Ali tu je nekako sve stalo, Nemice su to iskoristile i stigle do pobede koja im otvara vrata Olimpijskih igara.

Srpkinjama slede utakmice sa Brazilkama i Australijankama, a plasman u Pariz obezbediće tri od četiri selekcije.