Partizan u kontraritmu, Monako pogađao nemoguće: Valjak grešio i dao domaćinu pobedu

31.01.2024

21:03

0

Autor: P.K.

Utisak je da nije moralo ovako uopšte

Kevin Panter - Copyright MN Press

Partizan je 30 minuta bio u igri, ali je jako loša igra u poslednjoj četvrtini donela ubedljiv poraz.

Monako - Partizan 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9).

Kevin Panter je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni, odličan je bio i Frenk Kaminski, ali njih dvojica nisu bili dovoljni za raspoloženu ekipu Monaka, koji je večeras pogađao nemoguće i uvek pravilno reagovao.

Panter je utakmicu završio sa 28 poena, a Kaminski je dodao 17. Njih dvojica su bili jedini dvocifreni u Partizanu večeras. Crno-beli su iz igre šutirali 22/50 i promašili su samo jedan penal. Ipak, jedan od ključnih faktora bio je skok: Monako ih je imao 7 više, ali od njegovih 37, čak 17 je bilo u napadu!

Vodio je Partizan posle prve četvrtine, na poluvremenu je bilo šest poena zaostatka, na kraju treće samo četiri, ali onda je došla kobna deonica. Crno-beli su u poslednjih 10 minuta postigli samo devet poena, a za prve su čekali čak četiri i po minuta!

Kada se na to doda da su Kaminski i Doužer ušli rano u problem sa penalima, ali i da je Monako u više navrata pogađao "nemoguće" šuteve.

Doužer je posebno bio u kontraritmu, jer je posle 20 minuta na parketu imao šut 0/4 iz igre, uz samo dve asistencije i četiri izgubljene lopte. Od toga su dve uzastopne bile u poslednjoj četvrtini.

Zek Ledej je na kraju imao samo 8 poena, Aleksa Avramović 6, koliko i Džejms Naneli, koji večeras nije ličio na sebe. Bruno Kaboklo je imao problema sa jakim centrima Monaka, posebno sa Mamom Žaiteom, koji je utakmicu završio sa 14 poena i šest skokova.

Monako je igrao bolje, iskoristio je sve poklone i ostvario važnu pobedu. Majk Džejms je dao 19 poena za njih i tako postao drugi strelac Evrolige svih vremena. Eli Okobo je dodao 13 poena, a svi igrači domaćeg tima koji su igrali, na kraju su se upisali u strelce.

Partizan u petak gostuje Virtusu u Bolonji, tako da nema vremena da žali za nastupom večeras, za koji je utisak da je moglo i moralo drugačije...

Kraj meča: Monako - Partizan 85:70

39. minut: Panter pogađa oba penala. Sada ima 31 indeksni poen. Panter faulira Džejmsa 99 sekundi pre kraja meča. Siguran je oba šuta. 81:68. Ledej sad gubi loptu. Raspala se igra crno-belih, samo sedam poena u ovoj četvrtini.

38. minut: Odbranio se Partizan, ali nije iskoristio napad. Deluje da je ovaj meč izgubljen, ali bitna je i međusobna razlika. I Džon Braun hvata još jedan ofanzivni skok posle promašaja, što radi celo veče... Tačno dva minuta do kraja meča. 79:66

37. minut: Poruka Željka Obradovića na tajm-autu bila je: "Ej, bre! Fight! Fight 'till the end!" (Borite se do kraja), mešavina srpskog i engleskog. Ali, Doužer posle toga gubi loptu, potpuno je van ritma.

37. minut: Doužer gubi loptu, a Eli Okobo je potpuno sam i privodi Monako trijumfu. 79:66

37. minut: Uatara pogađa "nemoguću" trojku na samom isteku napada. Neverovatno! 77:66

36. minut: Konačno je dosuđen faul na Panteru, koji je tokom celog meča pod kontaktom i pritiskom. Tajm-aut Saše Obradovića. 74:64. Panter pogađa oba. 74:66

35. minut: Kaminski daje koš i dodatno bacanje. Prvi poeni za Partizan u četvrtini, posle četiri i po minuta. Partizan se odbranio, a Obradović je poručio igračima - "Momci, verujte u sebe!". Partizan je promašio, uhvatio ofanzivni skok, pa opet promašaj. Crno-belima hitno trebaju poeni. 74:64

35. minut: Partizanu hitno trebaju poeni, ali promašuje Naneli. Lopta se odbila do Doužera, koji takođe promašuje, a onda u odbrani pravi četvrtu ličnu grešku. Žaite je uspeo nekako da postigne koš, ovo je već najubedljivija prednost za domaćina. 74:61

34. minut: Neverovatna situacija! Džejms je uz istek sirene pogodio sa osam metara trojku, uz faul Pantera! Partizan još bez koša u četvrtoj četvrtini, 6.24 do kraja. Briše se parket, pa je kraći prekid. Džejms je promašio dodatno bacanje. 72:61

34. minut: Lojd pravi faul u napadu, to je njegova četvrta lična greška i mora da izađe. Vraćaju se Doužer i Panter, ova petorka je počela meč. Ledej je imao mismeč, ali nije pogodio. Blosomgejm je ostao sam, ali je promašio otvoren šut za tri. Dijalo pravi četvrtu ličnu. Naneli promašuje za tri. 0/3 za tri večeras je njegov šut. 69:61

33. minut: Jaramaz je zaustavljen. Stvarno mnogo kontakta igrača Monaka, ali sudije to puštaju očigledno. Avramović promašuje za tri. Dva minuta i 20 sekundi bez poena Partizana. 69:61

31. minut: Lojd odmah daje koš, pa onda još jedan. 69:61

Kraj treće četvrtine, Monako-Partizan 65:61

30. minut: Jaramaz je prvi put na parketu, a Džejms je iznudio bacanja uz zvuk sirene! Kakva šteta! Sudije su pogledale koliko je vremena ostalo. U stvari, Partizan će imati 1,2 sekunde da nešto pokuša. Siguran je Džejms. Ništa od Partizanovog napada. 65:61

30. minut: Odjekuje "Partizane, napadaj", ali "grobare" poklapa spiker. U napadu, Kaboklo hvata ofanzivni skok, a lopta dolazi do Trifunovića, koji biva fauliran. Do kraja deonice ostalo je 48 sekundi i Monako još nije u bonusu. Dijalo krade loptu, ali Kaboklo blokira Lojda! Na drugoj strani Panter napada, opet je mnogo kontakta i konačno sudije sviraju faul! Do kraja četvrtine ostalo je 7,8 sekundi. Saša Obradović traži čelendž, međutim... Ništa od toga, Panter ide na liniju za slobodna bacanja. Kapiten crno-belih siguran oba puta. 63:61

29. minut: Ipak, Partizan na drugoj strani pušta Braunu ofanzivni skok. Ledej pogađa. 63:59

28. minut: Panter je bio udvojen, bilo je mnogo kontakta, a onda je šutnuo sa poludistance i postigao jako težak šut! Njegov 20. poen. 61:57

28. minut: Partizan se odbranio, pa onda Kaboklo pogađa! Ipak, Panter pravi nepotreban faul, njegov prvi, ali Džejms ima dva bacanja... Naravno, ne promašuje. 61:55

27. minut: Kaminski pogađa trojku! Odlične procente šuta Partizan ima, ali mora da natera domaćina na još neku izgubljenu loptu. Na drugoj strani, Kaminski pravi četvrtu ličnu grešku i to za dodatno bacanje Motejunasa! Ljuti se Obradović na Avramovića zbog reakcije u odbrane. Panter pogađa. 59:53

27. minut: Kaminski je napravio treću ličnu grešku. Dijalo je pogodio oba penala. Na drugoj strani Naneli pravi faul u napadu, iako je bilo obostranog držanja sa Lojdom. Drugi put za 5 minuta i 44 sekundi ove četvrtine. Okobo je imao otvoren put ka košu, potpuno nepostavljena odbrana. Željko Obradović traži tajm-aut. 56:48

26. minut: Posle faula u napadu Monaka, Naneliju je suđeno tri sekunde u reketu... Žaite sad pogađa na drugi obruč. Nezaustavljiv je večeras. Na drugoj strani, Avramović ostaje sam i pogađa za tri! Jako lep napad Partizana. 52:48

25. minut: Mam Žaite ponovo zaboravljen i lako reševa- 50:45. Na drugoj strani, Partizan nije iskoristio napad, vreme je isteklo. Potom se Partizan odbranio, ali Kaminski promašuje za tri, prvi put večeras. Ostaje 50:45. Spiker u hali deluje kao vođa navijača i maltene sve vreme se čuje s razglasa.

23. minut: Džejms i Naneli su razmenili po koš, pa onda Ledej daje oba penala i privodi Partizan na minus 3 - 48:45

22. minut: Braun pravi osetniju prednost, ali Kaminski vraća trojkom! 46:41

- Mora neko u drugom poluvremenu da se priključi Panteru i Kaminskom. Vidi se da ima problema sa napadom kad njih dvojica nisu na parketu. Sa druge strane, Monako pogađa na mahove, a u drugoj četvrtini se baš raspucao i dao 16 poena više nego u prvoj.

Kod Partizana, Panter ima 16 poena, Kaminski 8, Avramović 6, Ledej i Naneli po 4, Kaboklo 3.

U Monaku, Blosomgejm 9, Džejms 8, Okobo 7, Žaite 6, Lojd 5.

Kraj prvog poluvremena, Monako-Partizan 44:38

20. minut: Panter pogađa trojku uz zvzuk sirene iz daljine! 44:38

20. minut: Ledej pogađa i prekida seriju domaćina od 8:0. Sada je 42:35. Saša Obradović je tražio tajm-aut. 30 sekundi.

19. minut: Delovalo je na prvi pogled kao faul na Doužeru, ali se ispostavilo da mu je dosuđen faul u napadu. Jako je nervozan, izlazi iz igre jer ima tri penala. Na drugoj strani, Monako opet iz drugog poseda pogađa. 42:33

19. minut: Posle promašaja Doužera, Džejms pogađa "nemoguću" trojku. Ovo je osetna prednost Monaka. 40:33

19. minut: Doužer faulira Džejmsa, koji pogađa samo prvo bacanje, ali Hol hvata ofanzivni skok. Tri poena iz ovog napada za Monako. 37:33

18. minut: Smit pogađa "dugu" dvojku. Braun pravi faul, pa dobija tehničku! Panter ne promašuje. Lopta sa strane za Partizan, domaćima je to bio poslednji "mali" faul. Ništa od ovog napada, Kaboklo pravi faul u napadu. 34:33

17. minut: Okobo pogađa oba bacanja, a Kaboklo daje trojku! Nerešeno! 32:32

17. minut: Panter trojkom prekida tu seriju! Njegov 12. poen. 30:29

16. minut: Blosomgejm pogađa trojku i Željko Obradović mora da traži tajm-aut. 30:26. To je serija Monaka 8:0.

14. minut: Hol pogađa jedno od dva bacanja. Naneli iz naskoka, lopta izlazi iz koša. Kaminski faulira Džejmsa, to mu je druga lična i izlazi iz igre. Na parket se vraća i Panter, koji ulazi umesto Avramovića. Hol promašuje, dobra odbrana Partizana. Ipak, u napadu se nisu snašli, tako da je Blosomgejm istrčao kontru i vratio prednost Monaku. 27:26

15. minut: Partizan je imao čelendž zbog toga ko je poslednji igrao loptom, pa mu je vraćena lopta, ali sa 14 sekundi vremena. Nov napad tačno šest minuta pre kraja prvog poluvremena. Dobru odbranu je igrao Monako, Partizan ima dve sekunde za napad posle auta. Tajm aut Željka Obradovića. I dalje je 24:26. Ništa od tog napada Partizana.

14. minut: Nije Partizan iskoristio napad, na drugoj strani pogađa Blosomgejm. 24:26

13. minut:  Dosta jaču odbranu i sa više kontakta igraju domaći igrači. Saša Obradović dobija opomenu da će dobiti tehničku. Avramović pogađa za tri! 22:26

13. minut: Kakav serijal trojki na početku druge četvrtine! Prvo Kaminski daje, pa Lojd vraća. Posle poena Kaminskog sa bacanja, Okobo pogađa trojku! Posle toga su Ledej i Dijalo razmenili koševe. 22:23

Kraj prve četvrtine, Monako - Partizan 14:16

10. minut: Monako ima napad u poslednjem minutu. Okobo promašuje trojku, to je 0/5 za domaće u šutu za tri. Partizanu ističe vreme za napad... Niko nije ništa pogodio. Kraj četvrtine. 14:16

9. minut: Partizan se odbranio, a onda Panter pogađa! Samo je pola koša razlike. Na drugoj strani, Kaminski "lepi" blokadu Blosomgejmu! Ledej promašuje, ali Avramović hvata ofanzivni skok i daje Panteru, koji pogađa prvu trojku i donosi crno-belima prvo vođstvo! 14:16. Tajm-aut Saše Obradovića.

8. minut. Džordan Lojd je precizan oba puta sa penala. Na drugoj strani Naneli jako lepo pogađa. 14:11

8. minut: Odbranio se Partizan, a Kaminski pogađa samo jedno od dva bacanja. Kaminski tri poena, Panter četiri. 12:9.

7. minut: Promašio je Kaminski, a Partizan je ispustio šansu da izjednači. Na drugoj strani pogađa povratnik sa suspenzije Okobo. 12:8

6. minut:  Kaminski pogađa, Partizan se odbranio! Sledi TV tajm-aut.

Hala u Monaku je kao mala Arena, jer su je "grobari" ispunili i Partizan maltene ima domaći teren.

5. minut: Žaite je ostao sam i zakucava. Pravi snažni centar velike probleme Partizanu. Na drugoj strani Doužer je promašio obruč, ali je Kaminski uhvatio ofanzivni skok i dao koš! Imamo borbu. 10:6.

4. minut: Džejms pogađa. Kaminski ulazi umesto Kabokla. Panter je siguran sa penala. 8:4. Moraju crno-beli da preguraju loš početak, koji ih prati poslednjih nekoliko utakmica.

3. minut: Promašaji na obe strane, a onda Žaite "rešava" Kabokla. Panter konačno daje prve poene za Partizan. 6:2

2. minut: Kaboklo je promašio zicer, bio je pokriven. Na drugoj strani pogađa Uatara, da bi Ledej promašio ceo obruč. 4:0

1. minut: Žaite daje prve poene za Monako. 2:0

Startne petorke: Monako: Uatara, Džejms, Braun, Dijalo, Žaite

Partizan: Naneli, Doužer, Panter, Ledej, Kaboklo

- U toku je predstavljanje igrača.

- Partizan će igrati bez Danila Anđušića, Tristana Vukčevića i Džejlina Smita.

- Monako je vezao pet pobeda u svim takmičenjima, od čega su dva trijumfa u Evroligi.

- Partizan ima dve pobede u poslednje tri utakmice, a nada se da bi večeras mogao da iznenadi Monako i dođe do pobede koja bi mu mnogo značila.