19:41

0

Poslednji prvenstveni regionalni meč crveno-belih pred "večiti" derbi

Jago dos Santos i Bojan Subotić - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde imali su lakši šuterski trening protiv FMP-a u 17. kolu AdmiralBet ABA lige. Ovakav meč je došao crveno-belima kao melem na ranu, posle nesrećnog poraza od Baskonije u Evroligi, a neposredno pred "večiti" derbi u nedelju, te gostovanje Albi u Evroligi uoči novog ovosezonskog okršaja sa Partizanom.

FMP nije pobedio Crvenu zvezdu još od oktobra 2009, a večeras je u Areni ubedljivo poražen - 87:54.

Malo ko je očekivao da će večeras u najvećoj dvorani na Balkanu negativan niz Pantera u duelima sa Zvezdom biti prekinut. Ipak, gosti iz Železnika su sigurno očekivali da će, ako ništa drugo, pružiti barem kakav takav optor favorizovanom rivalu.

Međutim, samo nekoliko dobrih minuta u drugoj četvrtini, kada su minus od 15 poena spustili na četiri i imali napad da se vrate na samo posed zaostatka, bili su premalo košarkašima FMP protiv, šuterski izuzetno raspoloženih crveno-belih.

Ubacili su izabranici Janisa Sferopulosa 13 trojki FMP-u. Prednjačili su Lazić (4/5), Smart (3/8) i Jago (3/6), koji je sa 17 poena i čak 14 asistencija bio apsolutno prva figura na meču. U odsustvu Teodosića, Nedovića i Topića, Brazilac je gotovo bez greške dirigovao Zvezdinom igrom, a u momentima kada su Panteri još pretili da se vrate u meč, sjajnim ofanzivnim rešenjima im je u začetku izbijao iz glave takve misli.

CRVENA ZVEZDA: Smart 13, Lazarević 2, Hanga 2, Davidovac 5, Mitrović 12, Lazić 17, Tobi 6, Bolomboj 2, Ilić 1, Giedraitis 7, Gilespi 3, Dos Santos 17 (14 as).

FMP: Živanović, Foster 10, Rebec 4, Subotić 14, Pavićević 1, Roberts 5, Stepanović 4, Šaranović 8, Simović, Matović, Stojanović 4, Kuzmić 4.

Partizan – Mega (19.00)

KRAJ! Crvena zvezda je savladala FMP 87:54!

38. MINUT - Traje serija crveno-belih,poentirao je i Gilespi - 78:50. Ušli su Panteri u seriju grešaka na obe strane terena, a posle nove trojke Smarta crveno-beli odlaze na plus 31 - 81:50. U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Zvezde 83:50.

36. MINUT - Tobi, Lazarević, pa Smart trojkom kreiraju seriju Zvezde 7:0 za novi najveći plus crveno-belih večeras - 76:50.

34. MINUT - Lazić ubacuje svoju četvrtu trojku večeras i u 33. minutu podiže Zvezdinu prednost na 69:46. Posle skoro šest minuta bez poena, Subotić ubacuje dva penala za Pantere, a odmah potom koš u kontri posle osvojene lopte postiže i Rebec - 69:50.

32. MINUT - Posle više od tri minuta bez koša na obe strane, Davidovac ubacuje dva penala za novi najveći plus Zvezde na meču - 66:46.

30. MINUT - Posle poena Jaga niko nije uspeo da postigne koš. Na kraju treće deonice Zvezda vodi 64:46.

28. MINUT - Polovičnim učinkom Giedraitisa sa linije penala Zvezda je u seriji 8:0, koju lakim poenima prekida Stepanović - 62:46. U završna dva minuta treće deonice ulazi se s vođstvom crveno-belih 64:46 posle novih poena Jaga.

26. MINUT - Mini seriju gostiju 4:0 zakucavanjem na asistenciju Jaga prekida Mitrović - 56:44, 25. minut. Jago ubacuje trojku iz ekstraposeda i vraća Zvezdu na, dosad maksimalnih, plus 15 - 59:44.

24. MINUT - Lazić i Kuzmić bili su polovično precizni sa linije penala, a posle poena Mitrovića, trojke su razmenili Subotić i Jago - 54:40.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je poenima Šaranovića sa poludistance i Jaga iz prodora na drugoj strani - 48:34. Posle nekoliko konfuznih napada i promašenog zakucavanja Bolomboja, Šaranović u kontri smanjuje minus gostiju na 48:36.

20. MINUT - Ušli su Panteri u seriju ofanzivnih grešaka, ali Zvezda to nije maksimalno materijalizovala. Giedraitis je promašio trojku na plus sedam, na drugoj strani je Kuzmić polovičan sa linije penala - 38:32. Jago sa dva ubačena bacanja vraća Zvezdu na plus osam pred završnih 70 sekundi prvog poluvremena. Brazilski plejmejker ubacuje svoju prvu trojku večeras, crveno-beli su ponovo na dvocifrenom plusu - 43:32. Na kraju druge četvrtine Zvezda vodi protiv FMP-a 46:32 posle trojke Davidovca.

18. MINUT - FMP je na minus četiri posle poena Subotića i dva ubačena penala Stojanovića - 35:31, 17. minut. Imali su gosti napad na minus četiri, ali je Rebec napravio grešku u vođenju. To je trojkom odmah kaznio Lazić - 38:31. U završna dva minuta prvog poluvremena Zvezda ulazi sa plus sedam - 38:31.

16. MINUT - Još jednom je Smart faulirao Fostera prilikom šuta za tri poena, bek FMP-a je ubacio sva tri pokušaja, a gosti su na polovini druge deonice prišli na "samo" minus šest. Seriju Pantera 6:1 sa dva ubačena penala prekida Mitrović. Posle poena Subotića, Mitrović na asisteniju Jaga čuva Zvezdi plus osam - 35:27.

14. MINUT - Ekspresno je Tobi napustio parket, a gosti su iskoristili bonus posle samo dva minuta igre u drugoj deonici. Dva napada su gosti prokockali na minus devet, što poenima sa poludistance kažnjava Smart - 30:19. Subotić stavlja na poster Hangu, potom ubacuje i dodatno bacanje - 30:22.

12. MINUT - Lakim poenima Tobija otovren je drugi kvartal - 28:13. Promašio je Tobi trojku na plus 15 za crveno-bele, posle čega šut van linije 6.75 za goste ubacuje Roberts. Ovo je prva trojka Pantera na meču - 28:16. Tobi pravi faul u napadu, posle čega Foster ubacuje trojku i vraća FMP na jednocifren minus - 28:19.

10. MINUT - Tek na ulasku u 10. minut FMP je stigao do dvocifrenog broja poena sa dva ubačena bacanja Fostera. Posle zakucavanja Tobija Pavićević ubacuje jedno od dva penala na drugoj strani - 26:11. Na kraju prve četvrtine Zvezda vodi protiv FMP-a 26:13.

8. MINUT - Raspucali su se crveno-beli na startu meča, Lazić u polukontri ubacuje još jedan šut van linije 6.75 - 18:4, 7. minut. Seriju Zvezde 14:0 poenima iz ofanzivnog skoka prekida Stojanović. Lazić je ubacio 10 poena za nešto više od sedam minuta na parketu, a posle dva ubačena penala kapitena Zvezda vodi 20:6. U završna dva minuta prve deonice ulazi se s vođstvom crveno-belih 22:8.

6. MINUT - Traje Zvezdina serija, posle trojke Lazića iz ekstranapada crveno-beli su na polovini uvodne deonice prvi put na dvocifrenom plusu - 15:4. Samo četiri poena su gosti postigli za šest minuta košarke u Areni.

4. MINUT - Posle zakucavanja Bolomboja, Kuzmić još jednom poravnava rezultat, a potom Giedraitis sa dve vezane trojke i Lazić sa dva ubačena bacanja podižu prednost Zvezde na 12:4.

2. MINUT - Prve poene na meču, iz ofanzivnog skoka, postiže Mitrović. Rebec poenima iz prodora na drugoj strani poravnava rezultat.

Uoči prvog podbacivanja, održan je minut ćutanja u znak sećanja na Dejana Milojevića.

- Zvezda je protiv Baskonije igrala bez povređenih Teodosića, Nedovića i Topića.

- Ulaz na utakmicu je besplatan za slobodan ulaz za svu decu do 7 godina (uz pratnju roditelja) školarce, srednjoškolce i studente.