Borac u poslednjem minutu slomio Split u derbiju kola! Sjajan derbi u Čačku!

0

Autor: P.K.

Viđena je rovovska borba koja je rešena u poslednjih 85 sekundi

Aleksa Uskoković (sa loptom) - Copyright KK Borac/Duško Radišić

Kakva drama u Čačku! Posle ogromne borbe dva direktna rivala u borbi za plej-of, Borac je na kraju pobedio Split, a meč je rešen tek u poslednjih 85 sekundi!

Posle 40 minuta ogromne borbe, Borac – Split 93:83 (20:28, 19:19, 18:19, 27:17).

Nije bez razloga AdmiralBet ABA liga ovaj duel proglasila mečom kola, jer su se timovi borili bukvalno do kraja. Na kraju su Čačani napravili važan korak ka plej-ofu, jer sada imaju pobedu više od direktnog konkurenta.

Utakmica je bila neizvesna od početka do samog kraja. Domaćin je imao +12, posle čega su gosti prelazili u vođstvo, a više puta smo gledali i rezultatsku klackalicu.

Do konačnog rezultata i dvocifrene prednosti došlo se tek u finišu, kada je Borac napravio seriju 9:0 u poslednjih minut i 25 sekundi, kada je došao od 84:83 do 93:83.

Borac sada ima skor 8/9, a Split 7/10.

U toj seriji je ključni igrač bio Bojan Tomašević, koji je prvo dao trojku za 87:83, a onda odmah potom ukrao loptu i dao dva penala za 89:83 26 sekundi pre kraja i tako praktično prelomio meč.

Tomašević je završio meč sa 20 poena i 10 skokova. Najefikasniji u Borcu bio je Aleksa Uskoković sa 24 poena.

Split je predvodio Šenon Šorter sa 21 poenom.