0

Autor: A. S.

I u Baru odata počast Dejanu Milojeviću

Travis Dan Martin - Copyright Admiral Bet ABA liga/kk mornar-Barsko zlato/Media pro

Veliku bitku vode košarkaši Mornara iz Bara kako bi ostali u elitnom rangu regionalne AdmiralBet ABA lige. Iako su ih svi već otpisali, pobedom nad Studentskim centrom rezultatom 91:86, u 17. kolu takmičenja, ostali su u igri.

Barani su sada na skoru 3-14, dok je Studentski centar vezao i četvrti poraz i sada je na 7-10, pa mesto u plej-ofu beži.

Dobro su Barani krenuli večeras i tokom prvog poluvremena odigrao fenomenalno, gotovo bez greške, pa su na poluvremenu imali ogromnih 62:42. Ali, kako je meč odmicao, tako su se kockali. Na minut i po do kraja, gosti su stigli i do prednosti, pa se drama osetila u vazduhu.

Ipak, usledila je trojka Mornara. pa poeni Luisa i Barani su mogli da odahnu. Heroj večeri je sjajan Tavian Dan Martin, koji je meč okončao sa 35 poena. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Tomislav Ivišić sa 19 poena.

U narednoj rundi, Studentski centar čeka Cedevita Olimpiju, dok će Barani na gostovanje Krki i to u derbiju začelja.

I ovaj meč, kao i ostali dueli 17. kola, počeo je minutom ćutanja u čast Dejana Milojevića, koji je nedavno preminuo od posledica srčanog udara.