FMP opet pobedio, učestvovala i najnovija pojačanja, ali mu je trebao produžetak

0

Autor: P.K.

"Panteri" vezali trijumfe, situacija je mnogo bolja

Matic Rebec - Copyright ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

FMP je vezao i drugu pobedu, pošto je u gostima u 14. kolu AdmiralBet ABA lige pobedio Krku i to posle produžetka.

Nakon 45 minuta igre, Krka - FMP 87:89 (18:17, 16:21, 27:15, 20:28, 6:8).

Za "pantere" su igrala najnovija pojačanja - Matic Rebec i Ognjen Kuzmić.

FMP sad ima skor 5/9, a Krka 3/11.

Domaćin je imao plus osam pred početak poslednje deonice, ali je klub iz Železnika uspeo da se vrati u meč. Krka je vodila 81:77 na samo 20 sekundi pre kraja, ali je FMP uspeo da izjednači i izbori produžetak.

U dodatnih pet minuta FMP je vodio 89:85 61 sekundu pre kraja, a Krka je u finišu promašila šut za novi produžetak.

Vojislav Stojanović, najefikasniiji košarkaš utakmice, dao je 21 poen za FMP. Bojan Subotić je dao 17, Matic Rebec je dao 15, a Nejt Votson i Nikola Šaranović po 10.

Jap Špan je sa 15 minuta predvodio Krku, 11 je dao Marko Radovanović, a po 10 Robert Jurković i Ajzeja Kazins.

FMP u narednom kolu, sledećeg petka, dočekuje Cibonu, dok će Krka u goste Partizanu.