Jokić malo "spavao", a onda na kraju "zakucao" Voriorse u božićnom spektaklu! (FOTO/VIDEO)(FOTO/VIDEO)

23:01

0

Srpski centar je bio perfektan sa linije slobodnih bacanja, uz učinak 18/18

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Košarkaši Denvera su pobedili Golden Stejt. U meču odigranom na Božić, aktuelni šampion NBA lige je pobedio nekadašnjeg rezultatom 120:114. Duel "grumenja" i "ratnika" je bio veoma neizvestan pošto su se ekipe smenjivale u vođtsvu. U drugom poluvremenu, to se desilo čak devet puta, ali je na kraju ipak slavio domaćin, za 22. trijumf u tekućoj sezoni.

Nikola Jokić je ponovo dao veliki doprinos pobedi Nagetsa. Srbin nije bio prvi strelac tima, iako je ubacio 26 poena, ali će ovaj meč ostati upamćen po njegovom rekordnom učinku od 18/18 sa linije slobodnih bacanja. Mada iz igre nije blistao, pošto je učinak bio 4/12. Za tri poena je imao 0/2.

Srpski centar je takođe imao i 14 skokova, kao i osam asistencija. Tako da je bio blizu novog tripl-dabla, ali je na kraju ipak najvažnije da je njegov tim slavio.  Uz to pobedu nad Stefom Karijem i ekipom je "overio" atraktivnim zakucavanjem.

Jokić u prvom poluvremenu je imao samo šest postignutih poena, ali je "proradio" u nastavku. I kada Srbinu nije išlo, ekipu iz Kolorada su "vadili" ostali članovi startne petorke. Tako je najefikasniji bio Džamal Marej sa 28 poena (3/5 za tri), a pratili su ga Majkl Porter Junior sa 19, odnosno Aron Gordon i Kentavijus Koldvel-Poup sa po 16.

Inače, dabl-dabl su upisali i Gordon i Porter.

U redovima "ratnika" najefikasniji je bio Endrju Vigins sa 22 poena, Stef Kari je dodao 18, a Dario Šarić 14. Inače, ni Vigins ni Šarić nisu bili starteri, a Karijev učinak je bio daleko od onog na koji smo navikli. Iz igre je imao 7/21, a za tri poena samo 3/13.

Po 13 su ubacili Džonatan Kuminga i Brendin Podzimski, a isto toliko je postigao i Kris Pol koji je takođe počeo meč sa klupe.

Tako je Denver vezao petu pobedu, dok je Golden Stejt prekinuo trijumfalni niz. Posle pet uzastopnih pobeda, usledio je i ovaj poraz. Ekipa Majka Melouna je sada na 22-10, a Stiva Kera na 15-15.

U narednih sedam mečeva Golden Stejt biće domaćin, a prvi je sa Majamijem. Denver će ugostiti Memfis.

Blog uživo

Četvrta četvrtina 120:114

48. MINUT - Jokić traži Gordona, ali seče Kari. Smanjuju Voriorsi na 116:112, ali onda zakucava Jokić za 118:112.

Na 19 sekundi do kraja Marej pogađa za konačnih 120:114.

47. MINUT - Dalekometna trojka Karija, za 114:110. Ponovo je fauliran Jokić i ponovo je na liniji bacanja. Nastavlja da pogađa, sada ima učinak 18/18. Ovo mu je rekord kada je reč o slobodnim bacanjima - 116:110.

Stiv Ker traži tajm-aut na 70 sekundi do kraja. Kari ne pogađa za tri.

46. MINUT - Vigins ubacuje svoj 20. poen i smanjuje na 110:107. Marej trojkom vezuje peti poen i sada je 113:107.

Gordon ofanzivni skok i dva bacanja, ali i tajm-aut Stiva Kera. Gordon ne pogađa prvo bacanje, ali drugo da - 114:107.

45. MINUT - Ponovo je Jokić fauliran. Nastavlja da bude nepogrešiv. Rezultat je 108:105, a učinak 16/16 bacanja.

Marej iz okreta za 110:105.

44. MINUT - Jokić ne pogađa za tri poena, ali Gordon iz odbojke poentira - 106:105.

43. MINUT - Jokić jedan na jedan sa Lunijem, levom rukom pogađa za dva - 104:103 za Denver.

42. MINUT - Kari dvojkom za 100:99. Jokić lagano pogađa za 102:99.

Vigins smanjuje na 102:101.

41. MINUT - Porter preokreće i ponovo je Jokić na terenu. Marej povećava na 100:97, pa Ker traži tajm-aut. Pre toga Jokić upisao 13. skok.

39. MINUT - Vigins ne pogađa za tri minuta, kao ni na drugoj strani Marej.

38. MINUT - Šarić polaže i vode Voriorsi sa 93:92. Nastavlja se "klackalica".

37. MINUT - Kontra Golden stejta koji sada zaostaje za jedan poen - 92:91. Jokić je ponovo na klupi.

U poslednju četvrtinu Jokić ulazi sa 16 poena (1/8 iz igre, 14/14 bacanja), 11 skokova i sedam asistencija.

Treća četvrtina 92:89

36. MINUT - Šarić je na liniji slobodnih bacanja. Smanjuje na 88:87.

Jokić tri puta pokušava, uzastopno, ali ne uspeva. Ipak, iznudio je prekršaj Džekson-Dejvisa. Pogađa i sada je 90:87. Za sada je Srbin savršen sa linije bacanja - 12/12.

Ponovo izvodi bacanja i pogađa. Sada je 92:89, a srpski centar - 14/14.

Kari ne pogađa za tri. Ostaje 92:89.

35. MINUT - Jokić na Džekson-Dejvisa, ali ne ide na koš već dodaje Braunu koji pogađa za tri poena - 88:82.

33. MINUT - Šarić ne pogađa zicer pored Jokića, ostaje 85:77 za Denver.

32. MINUT - Jokić izvodi slobodna bacanja i posle 82:77 novi tajm-aut za Golden Stejt.

31. MINUT - Kari ali-ap za Džekson-Dejvisa i to pored Jokića i smanjuje na 78:75.

Koldvel-Poup pogađa za tri poena - 81:75 za Denver.

30. MINUT - Tompson pogađa za tri poena - 74:73. Porter zatim dodaje nove poene i sada Denver vodi sa 76:73.

29. MINUT - Jokić uspešan sa linije bacanja - 72:70 za Denver.

28. MINUT - Kari prolazi pored Jokića i koristi brzinu i polaže, Uzvraća Marej trojkom i sada je 66:65 za Denver.

Kuminga nastavlja, sada uspeva. Na drugoj strani, Jokić asistira Gordonu koji samo ubacuje loptu u koš - 68:67.

27. MINUT - Posle 60:60, Kuminga brži od Portera koji pravi novi prekršaj.

26. MINUT - Kuminga je na liniji bacanja, posle faula Jokića. Pogađa oba i sada njegov tim vodi sa 58:55.

Na asistenciju Jokića Koldvel-Poup donosi izjednačenje - 58:58.

25. MINUT - Kari ne pogađa za tri poena, a Porter hvata loptu i upisuje novi skok. Koldvel-Poup na drugoj strani zakucava i preokreće, ali samo za kratko. Ponovo GS vodi.

Na drugoj strani, Vigins je vodeći strelac kod gostiju sa deset.

Uoči početka drugog poluvremena, u redovima Denvera najviše poena dao Porter (15), a slede Marej sa sedam, kao i Jokić i Koldvel-Poup sa po šest. Srpski centar ima takođe i šest skokova i četiri asistencije.

Druga četvrtina - 53:54

24. MINUT - Greška u koracima Tompsona. Na 33 sekunde Denver ima napad. Slobodna bacanja za Gordona.

Porter iz daleka za tri, ali samo do prvog obruča. Ni Tompson ne uspeva na dve sekunde do kraja. Ostaje 54:53 za goste.

23. MINUT - Faul Mareja (njegov treći) nad Viginsom. Luni protiv Jokića i nekako uspeva da pogodi. Gosti opet vode, sada 54:53.

Jokić za tri, ali lopta izlazi iz obruča.

21. MINUT - Ističe vreme za napad Denvera, ali Marej pogađa iz ćoška u padu. Povećava na 53:46 i Ker opet traži tajm-aut.

Kari konačno pogađa i smanjuje prednost Denvera na 53:52. Na drugoj strani Marej ne pogađa.

20. MINUT - Marej donosi izjednačenje - 46:46.

Jokić na Dejvisa i staje na liniju bacanja - 51:46. Maksimalan učinak u ovom pokušaju.

19. MINUT - Gordon pogađa trojku iz ćoška. Nagetsi prilaze na -1, odnosno 43:42. Stiv Ker odmah traži tajm-aut.

18. MINUT - Jokić na liniji slobodnih bacanja. Uspešan je i smanjuje na 43:39.

17. MINUT - Gordon neprecizan sa linije slobodnog bacanja. Jokić uručuje Koldvel-Poupu, ali on ne pogađa za tri poena.

Novi skok Jokića, a zatim u napadu ne uspeva da poentira pored Šarića.

16. MINUT - Jokić je na terenu ponovo, umesto Votsona. Šarićć lako prolazi pored Jokića i ide na polaganje - 41:37 za Voriorse.

15. MINUT - Pol pogađa za tri poena i GS preokreće. Prva prednost u utakmici - 39:37. Ponovo Meloun traži tajm-aut.

Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

14. MINUT - Pol i Šarić kombinuju, Pol dobija loptu i pogađa za tri poena. Uzvraća Votson i pogađa za tri poena - 37:34.

13. MINUT - Ponovo Šarić i smanjuje na 29:28. Porter pogađa za tri poena i ponovo povećava prednost - 33:28.

Prva četvrtina - 29:26

12. MINUT - Braun pogađa za tri poena - 29:22. Šarić okreće Brauna i polaže lagano - 29:24. Pas Džeksona nije prošao, lopta za goste. Tek iz trećeg pokušaja, svog drugog Šarić smanjuje na 29:26.

To je i rezultat prve četvrtine.

11. MINUT - Podzimski pogađa za tri poena - 26:20. Šarić zakucava za smanjenje na 26:22. Meloun traži tajm-aut.

10. MINUT - Kakav pas Jokića za Votsona koji zakucava - 26:17.

Meloun menja Jokića. Ulazi Džekson. Srbin za sada ima dva poena, četiri skoka i tri asistencije.

9. MINUT - Porter ponovo zakucava, Jokić i dalje bez poena - 19:14.

Na drugoj strani Marej ne pogađa flouter. Konačno Jokić upisuje poene - 21:14.

Sada Koldvel-Poup ubacuje za tri i plus 10 - 24:14.

8. MINUT - Koldvel-Poup posle dodavanja iza leđa Portera pogađa za tri poena - 17:10.

6. MINUT - Porter pogađa za tri poena - 10:7. Marej neuspešan ispod koša, ali na kraju ipaj uspeva da sačuva loptu. Porter ponovo pogađa za tri.

5. MINUT - Podzimski na liniji slobodnih bacanja i uspešan je. Vraća se Golden Stejt, za 6:5. Ali odmah zatim Porter zakucava za 8:5, pa Stiv Ker traži tajm-aut.

3. MINUT - Uz malo sreće Marej pogađa za dva, a onda Kari ne pogađa za tri poena.

"Revanšira" mu se Koldvel-Poup. Konačno poeni za Golden Stejt, Tompson pogađa za tri poena.

2. MINUT - Povećava Marej na 4:0, a posle dobre odbrane Gordon ne pogađa za tri poena.

1. MINUT - Jokić utakmicu otvara promašajem. Na drugoj strani ne uspeva ni Kuminga, ali u novom napadu uspeva Gordon. Zakucavanje za 2:0 za prvaka NBA lige.

20.35 - U toku je predstavljanje ekipa.

20.30 - Upravo je završen meč Njujork - Milvoki. Pobedili su Niksi sa 129:122.

20.17 - Jokić je porazgovarao i sa Dejanom Milojevićem, sada jednim od pomoćnih trenera Voriorsa.

20.15 - Kod Golden Stejta izgleda ovako. Kari, Tompson, Podzimski, Kuminga i Luni.

20.10 - Poznata je i startna petorka Denvera. To su Marej, Koldvel-Poup, Porter Junior, Gordon i Jokić.

19.40 - Pogledajte i kako se Jokić sprema za duel.

19.30 - Meč počinje u 20.30

U ovaj duel Denver ulazi kao drugoplasirani tim Zapada (21-10), dok je Golden Stejt na desetoj poziciji sa učinkom 15-14.