Zvezda pregazila najlošiji tim Evrolige: Alba znala nekad da se časti u Beogradu, ali večeras su bili bez šanse!

14.12.2023

20:43

0

Autor: D. P.

Crveno-beli slavili posle dva poraza u Španiji

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su laku i ubedljivu pobedu u duelu sa Albom - 85:71.

Nemci nisu imali priliku da iznenade kao u nekim prethodnim prilikama, pre svega zato što u odbrani nisu pronalazili rešenja za raspoložene Nedovića i Giedraitisa, dok je bio Teodosić na svoj način dirigovao igrom.

Nemanja Nedović

Sa Zvezdine strane bila je veoma važna čvrsta odbrana, tako da su gosti često morali improvizacijom da završavaju napade ili nerezonskim šutevima iz daljine. Nisu pronalazili u drugom poluvremenu vezu sa najboljim svojim igračem Johanesom Timanom, pa je prednost crveno-belih rasla i do 20 poena.

Zvezda je tako došla do svoje pete evroligaške pobede.

Najefikasniji na meču bili Nedović sa 20 (pet asistencija, skok) i Giedratitis sa 19 poena (pet skokova, asistencija), dok je kod gostiju Olinde završio meč sa 13 poena.

Naredne nedelje kada je na programu duplo kolo, prvo će ugostiti Real Madrid, a zatim ih u Beogradu očekuje gostovanje Makabiju.

KRAJ

38. MINUT - 85:69 Olinde. Još 60 sekudni do kraja. 85:71 ponovo Olinde.

36. MINUT - Treća trojka Davidovca za minut - 82:62. Nesportska Teodosića, Delov promašuje prvo bacanje. Braun pogađa jedno, pa Olinde dolazi na liniju - 82:65. Nedović trojkom vraća prednost od 20 poena - 85:65.

34. MINUT - Nemci pokušavaju brzim napadima i šutevima sa trojke da vrate neizvesnost, ali nemaju tu preciznost sa distance. Braun Sterling za 71:57. Teodosić sa linije penala precizan 73:57. Timan posle duže pauze sa bacanja 73:58, 73:59. Davidovac trojka 76:59. Još jednom Davidivac iz daljine, druga trojka 79:59. Braun vraća trojku 79:62.

31. MINUT - Zvezda promašuje prvi napad, tačnije to čini Tobi posle dodavanja Teodosića. Gotovo minut i po bez poena, igra se dosta ležerno u napadu. Trojke promašuju Davidovac i Tobi. Pa Delov i Davidivac gube lopte, dva i po minuta bez koša. Tomas konačno pogađa u ovoj četvrtini 71:55.

- Odlično šutersko veče crveno-belih 9/16.

Četvrti kvartal

28. MINUT - Giedraitis ima još jednu dobru šutersku noć - nova trojka i 17 poen 66:50. Proćide trojka 66:53. Nejpir sa bacanja oba puta precizan 68:53. Nejpirova završnica 70:63. Davidovac na dve sekunde pre kraja četvrtine dobija priliku da šutira penale - prvo promašuje, drugo pogađa - ubedljivih 71:53.

24. MINUT - Nemaju rešenje igrači Albe za Nedovića, 17 poen - 61:46. Olinde 61:48. Loš period igre za obe ekipe, prekida ga Teodosić 63:48.

23. MINUT - Tajm-aut da bi se zaustavila serija Zvezde od 6:0. Serija napada bez poena sa obe strane, pa konačno Giedraitis 59:42. Sa druge strane Vencel prekida "post" - 59:44, isti igrač 59:46.

21. MINUT - Nedović nastavlja tamo gde je stao u prvom pooluvremenu 53:42. Timas promašuje, a Nemce kažnjava njihov bivši igrač Gedraitis novom trojkom 55:42. Nedović 57:42, Nemci polako padaju.

- Timan očekivano najbolji kod Albe sa 10 poena.

- Giedratis najefikasniji sa 12 poena, 11 Nedovića, 8 Teodosića uz dve asistencije, dve ukradene i izgubljene lopte.

POLUVREME

19. MINUT - Opet Timan na penalu.Sada pogađa oba 49:41, Bolomboj pravi najveću razliku - 51:41. Faul na Tomasu. Polovičan 51:42.

17. MINUT - Geidratis ide na liniju penala. Jedno pogađa, pa drugo 44:38. Trojka Nedovića 47:38 preko ruke Proćide. Timan dobija faul i priliku da sa bacanja prekine seriju domaćih - 47:39, drugo promašuje i skok Simonovića. Nedović u dobrom ritmu 49:39.

16. MINUT - Tajm aut - 38:36 za crveno-bele! Giedraitis trojka 41:36! Dobra odbrana Zvezde i uvrede na račun sudija jer nisu dosudile ranije loptu za Zvezdu zbog sporog prenošenja lopte preko pola terena. Greška Simonovića koji je tek ušao u igru i zakucavanje Proćide 41:38. Faul na Bolomboju, jedno bacanje promašuje, drugo koristi 42:38.

Crveno-beli na tajm-autu

12. MINUT - Šnajder sa linije bacanja prekida mini seriju Zvezde - 31:24. Teodosić do Tobija, odlično dodavanje i zakucavanje slovanečkog reprzentativca 33:24. Delov trojka 33:27. Olinde trojka 35:32, pa rampa za Nejpira i faul Davidovca. Riman za 35:34, trojka Nejpira 38:34.

11. MINUT - Četvrtinu otvaraju dva loša napada, po jedan od svake strane, pa trojka Teodosića za 28:22, pa još jedna trojka Giedriatisa 31:22.

10. MINUT - Faul u napadu za Mitrovića, njegova druga lična greška, ostaje 21:20. Šnajder greši u koracima, posed dodeljen domaćinu. Odlična Teodosićeva asistencija za Gedraitisa i zakucavanje 23:20, pa polaganje posle odlične odbrane 25:20. Zvezda je imala deset sekundi da završi četvrtinu, ali Teodosić je preterao u svojoj želji da napravi još jednu vanserijsku asistenciju. To je sve iskoristio Olinde koji u par koraka stigao do obruča za 25:22 na kraju prvog kvartala.

7. MINUT - Geidraitis pogađa bacanja 18:15. Amerikanac Tomas 18:18, odmah vraća Teodosić istom merom 21:18. Giedraitisova rampa posle Šnajderovog šuta se gleda od sudija posle "čelendža" Sferopulosa. Koš je Nemcima priznat, ali ... Važi koš 21:20. Nejpir u igri. Tri sekunde za Tobija, lopta za Albu.

Jago u prodoru

6. MINUT - Braun pravi faul u napadu, propala prilika da Alba dođe do vođstva - 14:13 za Crvenu zvezdu. Televizijski tajm-aut. Mitrović i Nedović po 6 poena. Ulazi Giedraitis. Jago 16:13 iskoristio loše preuzimanje Nemaca. Dobra odbrana crveno-belih, ali loš pokušaj Bolomboja. Timan preko Bolomboja poluhorogom, levom rukom rešava 16:15.

4. MINUT - Timan trojkom izjednačava, ali Mitrović odmah vraraća prednost 9:7. Mitrović je baš raspoložen 11:9 - zakucavanje. Istom merom Nemci uzvraćaju 1:1 Proćida, 14:11 trojka Nedovića!

1. MINUT - Alba prva u napadu. Posle dobre odbrane, Bolomboj probija led - 2:0, Zvezdin centar pod obručem iskoristio svoju snagu. Proćida 2:2, pa Vencel na polaganje za 4:2. Mitrović na drugi obruč posle asistencije Bolomboja 4:4, odlična saradnja dva Zvezdina najviša igrača. Lazić hvata skok, pa onda promašuje trojku, ali Nedović dobija loptu, on je bio precizniji od svog kapitena - 7:4.

18.55 - U timu Zvezde večeras nema duže vremena povređenog Hange, kao i Kuzmića i Ilića.