Srpski dvoboj u Atlanti dobio Jokić! Fenomenalni Bogdanović ubacio rekordnih 40 poena (VIDEO)

0

Autor: D. P.

Somborac vratio šut

Copyright printscreen

Mali srpski derbi u NBA odigrao se u Džordžiji, a dobio ga je zvanični šampion lige rezultatom 129:122.

Nikola Jokić je ponovo bio ključan faktor u pobedi koja je došla nakon tri vezana neuspeha.

Somborac je predvodio Nagetse sa 25 poena, osam skokova, devet asistencija i dve blokade, ali igrač utakmice bio je njegov saigrač iz reprezentacije i kapiten "orlova" Bogdan Bogdanović sa ubačenih rekordnih 40 poena.

Bogdan je održavao svoj tim u igri tokom celog meča.

Bio je glavni protagonista u stvaranju razlike tokom prvog poluvremena i poslednja nada Hoksa da bi mogao ih uvede u neizvesnu završnicu kada su gosti imali preko deset poena prednosti.

U Oklahomi su konačno zaigrali Vaslije Micić i Aleksej Pokuševski.

Iskusni plej dobio je 15 minuta da igra i za to vreme postigao je dva poena, zabeležio pet asistencija i jedan skok, dok je Pokuševski za devet minuta imao jednu uhvaćenu loptu.