06:17

0

Bilo je napeto u duelu sa Orlandom koji je na kraju slavio

Copyright Tanjug/AP Photo/Kevin Kolczynski

Košarkaši Denvera su ponovo izgubili. Posle dva vezana poraza od Nju Orleansa i Klivlenda NBA šampion je pobedio je Detroit, ali rano jutros izgubio od Orlanda. Medžik je bio uspešniji, rezultat je bio 124:119, a nije pomogao ni novi tripl-dabl Nikole Jokića od 30 poena, 13 skokova i 12 asistencija. Bio mu je to šesti ove sezone, a 111. ukupno u karijeri.

Srpski centar je na terenu proveo 36 minuta, uz 12/18 iz igre, i savršenih 5/5 sa linije slobodnih bacanja. Za tri je šutirao 1/2, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne peti poraz u sezoni (uz deset pobeda).

Denver je imao prednost na poluvremenu, kada je bilo 62:56, a na 4:25 do kraja bilo je 108:108. Onda je Jokiću dosuđena lična, zbog faula nad Džajlenom Sagsom koji je pao na parket. A pre toga, čak trojica košarkaša domaćeg tima okružili su Jokića i nisu mu dali da poentira. Kol Entoni ga je čak zajahao u jednom trenutku i oborio na zemlju. Onda je usledio i taj Jokićev potez kada je rukama zaustavio Sagsa.

Zatim su posle vođstva Orlanda, Kentavijus Koldvel-Poup i Aron Gordon vratili Denver u život, ali to nije bilo dovoljno pošto je Orlando upisao petu vezanu pobedu.

Kada je reč o ostalim učinku ostalih igrača, Majkl Porter Junior je dodao 25 poena, dok je Gordon ubacio 15 i imao deset skokova.

Vodeći strelac Medžika bio je Franc Vagner sa 27 poena, dok je Pol Bankero ubacio četiri manje. Vagner je čak 24 poena ubacio u drugom poluvremenu, a Bankero koji je bio ruki godine, dao je trojku za 118:115. Onda su i sa linije slobodnih bacanja priveli meč kraju.

Denver nastavlja sa duelima u gostima, pa će igrati sa Hjustonom, dok će Orlando biti domaćin Bostonu.

U ostalim NBA mečevima zanimljivim zbog Srba u franšizama, Atlanta je posle produžetka dobila Bruklin sa 147:145, Toronto je slavio na gostovanju Indijani (132:131), a Hjuston kao domaćin protiv Memfisa - 111:91.

Oklahoma Siti je bio bolji od Čikaga sa 116:102.