Božić dominira, Zadar pobeđuje – osvojeno i Novo Mesto!

22:28

0

Zadrani lako i ubedljivo kao gosti savladali Krku

Luka Božić - Copyright AdmiralBet ABA liga/Drago Perko/košarki.si

Posle dva uzastopna poraza na startu regionalne sezone, Zadar je uspeo da veže i dva trijumfa. Na ubedljiv trijumf kod kuće protiv Mornara, Zadrani su „nakalemili“ slavlje u Novom Mestu, uz još jednu fenomenalnu partiju Luke Božića – 88:75 (23:16, 25:10, 20:23, 20:26).

Ako je neko očekivao neizvesnu i uzbudljivu utakmicu, od nje je morao veoma brzo da se oprosti. Jednostavno, izabranici Danijela Jusupa su od početka zagospodarili parketom Krkine dvorane i iz minuta u minut povećavali razliku do prvog dvocifrenog plusa u 12. minutu (28:16).

Domaćin je u tim momentima, samo za trenutak uspeo da uspori nalet Božića i drugova, koji ukazanu priliku da se odlepe i ekspresno osiguraju pobedu nisu propustili. U drugoj polovini druge deonice Zadar je serijom 14:0 otišao na ogromnih 45:22, što im je do kraja meča omogućilo i da malo spuste gas, pa je Krka u drugom poluvremenu uspela da koliko toliko ublaži poraz, s obzirom da joj je u jednom trenutku, na minus 27, pretio pravi debakl.

Božić je i večeras predvodio Zadar sa 24 poena, šest skokova i devet asistencija, Žganec je postigao poen manje, dok je Drežnjak meč završio sa 21 poenom. Kod domaćina se sa 23 poena istakao Stergar, Hamilton je postigao 17, dok je Macura uz 11 poena imao i devet skokova.