Orlići pobedom završili Evropsko prvenstvo! Nemci pali posle "mrtve trke"!

18:34

0

Najefikasniji u našem timu bio je Nikola Šaranović sa 26 poena, uz pet skokova

Copyright FIBA

Mladi košarkaši Srbije, do 20 godina Evropsko prvenstvo na Kritu završili su na petom mestu, pošto je u razigravanju za plasman bila bolji od Nemačke - 82:78 (21:14, 13:27, 29:20, 19:17).

Tim koji vodi Nenad Čanak sasvim dobro je ušao u meč, vodio 12:6 i 21:12. Međutim, odbrana je popustila u drugom periodu, što je Nemačka iskoristila i okrenula rezultat. U ovom delu, rival je išao i na plus 12 – 23:35, da bi se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 34:41.

"Orlići" su drugo poluvreme otvorili serijom 12:2, i za manje od četri minuta okrenuli rezultat u svoju korist - 46:43, koliko je bilo u 23. minutu posle poena sa penala Čedomir Matića.

U "mrtvoj trci" koja je potrajala do kraja, naš tim je ipak uspeo da ostane korak ispred, pa je sa pet poena viška (78:73) ušao u poslednja dva minuta meča, pa i da prednost zadrži do kraja i slavi pobedu.

Najefikasniji u našem timu bio je Nikola Šaranović sa 26 poena, uz pet skokova.

Mihailo Petrović je dodao 18 poena i pet asistencija, Filip Branković brojao do 12, Matija Belić ubacio 11 poena.