Jokić nije mogao sam protiv pucačke mašine Majamija: Brejk tima sa Floride u Denveru!

0

Autor: D. P.

Lako ispušten meč Nagetsa

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP

Košarkaši Denvera ispustili su prednost domaćeg terena porazom u drugom meču finalne serije. Tim Majamija rešio je meč u svoju korist rezultatom 111:108.

Nikola Jokić je zatrpao koš Majamija.

Bio je sa 41 poenom najefikasniji igrač meča, dodavši tome još 11 skokova i četiri dodavanja.

Džamal Marej odigrao je ovaj meč ispod očekivanja sa svega 18 poena, dok su ostali bili u još većem minusu od Kanađanina.

Kod Majamija, Gejb Vinsent dao je 23, po 21 Džimi Batler i Bem Adebajo.

Dominacija Majamija i fenonemalni Jokić

Početak meča nije bio dobar za domaćina. Majami se nametnuo svojim stilom, kao da su sa Štrusovim trojkama želeli da pokažu da se 0/9 nikad više ne može ponoviti i zato su od starta živeli od njegovog šuta.

Čak 4/7 sa trojke ovog igrača i sa čvrstom odbranom prednost je narasla na velikih 21:10 za tim iz Floride.

U tim momentima jedino se Jokićev odgovor čekao i on ga je nesebično isporučivao. Preko Adebajoa, Lava ili Zelera, svejedno.

Čuvari su se menjali, a Somborac je zatrpavao koš iz svih pozicija. Sa njegovih 11 poena, Nagetsi su na kraju četvrtine uspeli da dođu do prihvatljivog minusa 26:23.

Po protivničkom principu igre, Denver je u drugoj četvrtini iskreirao munjevit preokret. Krenula je trojka rezerviste predvođene fenomenalnim Marejom, koji je Jokićev odmor na klupi učinio neprimetnim.

Sa fanatičnim Kristijanom Braunom u odbrani, uz seriju od četiri trojke, semafor je u roku od 60 sekundi pokazao 44:32 za najbolji tim Zapada.

Kako se rušila Denverova kula

Jednom tako stečena prednost više nije smela da se prepušta protivniku...

Ali, realno sjajan šut iza linije ta tri poena gostiju (11/20, 64:62 za Denver) tražilo je veće poštovanje od Nagetsa nego što su ga pružali u nastavku treće četvrtine.

Očigledno da je jedino Jokić bio na potrebnom nivou.

Najviše zahvaljujući neverovatnom učinku od 18 poena, tri skoka i dve ukradene lopte Nagetsi su sačuvali vođstvo pred odlučujući kvartal - 83:75, 31 poen Somborca, sedam uhvaćenih lopti, samo su dodavanja ostala na nivou prvog poluvremena - ukupno tri!

Robinson faktor iznenađenja

Ulazak veterana Dankana Robinsona u petorku Majamija bilo je baš veliko iznenađenje za domaće. Lopta je prepuštena iskusnom 29-godišnjem krilu, koji je sa deset brzih poena najavljuje preokret i dramu u nastavku - 88:85 za goste.

Denver za razliku od rivala nije imao svog Robinsona.

Zatajio je potpuno Marej, Porter nije mogao ništa da pogodi čak i kada je bio potpuno sam.

Svela se cela priča isključivo na Jokića, kome su bile odsečene asistencije, ali ga ništa nije moglo da zaustavi kad krene ka košu.

Rezultatski to nije moglo mnogo da promeni odnos, budući da goste šut iz daljine nije izdao.

Prednost im je stalno rasla (93:104), tako da je već sredinom četvrtine postalo jasno da će Denver samo uz mnogo sreće sačuvati čast domaćeg terena.

Na kraju se to nije desilo, uprkos seriji 11:2 i prilici da Marej poslednjim šutem odvede meč u produžetke.