Ovaj Real je neuništiv: Srušli Barselonu, pa zakazali finale sa Olimpijakosom!

22:03

0

Madriđani u El klasiku slavili protiv Katalonaca sa 78:66

Košarkaši Reala - Copyright Profimedia

Košarkaši Reala igraće protiv Olimpijakosa u finalu fajnal-fora Evrolige, pošto su u Kaunasu savladali Barselonu rezultatom 78:66 (18:18, 18:24, 22:13, 20:11).

Madriađni su još jednom pokazali da su neuništivi, posle Partizana na noge su srušili i velikog rivala i tako stigli na korak da osvoje Evroligu.

Real je još jednom pokazao da ima lavlje srce pošto je u polufinalu Evrolige porazio Barselonu 66:78 i tako zakazao veliko finale sa Olimpijakosom.

Bolje meč je krenuo Real i poveli su sa 10:3, zahvaljujući odličnoj igri u odbrani, pre svih Tavaresa, međutim do kraja prvog poluvremena Barselona je popravila igru i na poluvreme otišli sa prednošću od šest poena.

U nastavku Madriđani prave neverovatnu seriju od 15:0, koji je definitivno odredio tok do kraja utakmice i na kraju Real je zasluženo stigao do finala u kojem će se za pehar boriti protiv Olimpijakosa koji je pobedio Monako posle neverovatnog preokreta u nastavku meča.

Izvor: M. N.